18 Kasım 2018

Microsoft Office 365 E-Ticaret Firmalarına Hız Katıyor

e-ticaret office 365 - Kopya

Microsoft’un güncel bulut üretkenlik platformu Office 365 üçüncü yılında e-ticaret girişimcilerinin çalışma hızını artıran yeni özellikler kazandı.

Microsoft Office masaüstü uygulamaları, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Skype for Business çözümlerini bir araya getiren Office 365; tüketiciler, öğrenciler ve kurumlar için her zaman güncel bir bulut üretkenlik hizmeti sunuyor.

Bulutta yapay zeka desteği

Office 365’in Yammer hizmeti şirket içi iletişimi yolda, ofiste ve evde güçlendiren gelimiş sohbet seçenekleri sağlıyor.

Microsoft’un bulutta depolama hizmeti OneDrive desteği ile girişimciler istedikleri dosyayı e-posta göndererek ilgili kişiden talep etmeden ekip arkadaşlarının herkese açık depolama alanından otomatik olarak indirebiliyor veya dosyaya bulut klasöründen erişebiliyor. Üstelik OneDrive kullanıcı geçmişine bakarak şirket çalışanları ile en ilgili olan dosyaları otomatik olarak gösteriyor.

KOBİ’lere ve girişimcilere hız katmak için özel geliştirildi

Kullanıcı davranışlarını otomatik olarak öğrenen Delve gelişmiş arama ve Liync özelliği ise offline PowerPoint sunumlarını bir adım öteye taşıyarak Word ve Excel belgelerini otomatik olarak slayt gösterisine dönüştürüyor.

Akıllı arama özelliği Microsoft’un web arama motoru Bing üzerinden sunum için gereken videoyu otomatik olarak buluyor ve ekliyor. Bunun için yardım penceresini açıp “Video nasıl eklenir?” araması yapmaya gerek kalmıyor. Sistem kullanıcıya nasıl yapılacağını göstermek yerine ilgili videoyu kendi ekliyor. Skype da video konferans sürecini son derece basitleştiriyor.

Office365

Lojistik yazılımlarının birçok özelliği tek abonelikte sunuluyor

Ayrıca Word’de akıllı arama yaparak isimleri ve kelimeleri cümle içindeki bağlamlarına göre buluyor. Böylece örneğin baba-oğul Charles Lindbergh’lerden bahseden bir belgede baba kelimesinin geçtiği yerde yapılan arama sorguları baba Lindbergh’i gösterirken, oğul kelimesinin geçtiği cümlede yapılan aramalar da genç Lindbergh’i gösteriyor.

Microsoft 365 e-ticaret sitelerinin muhasebe işlemleri için Excel tablolarına da yapay zeka ekledi. Artık stok-envanter listeleri ve muhasebe kayıtlarına bakarak önümüzdeki ayın harcamalarını Excel otomatik olarak tahmin ederek grafik halinde gösteriyor.

Bunun için Excel’e formül yazmak gerekmiyor. Sistemin e-ticaret lojistik platformlarına eklenmesiyle birlikte Office 365’in kurumsal çözümüne bir kez ücret ödeyerek temel lojistik faaliyetlerini de ek yazılım satın almadan yürütmek mümkün oluyor.

Office 2016 for Mac 1 Eylülde kullanıma sunuldu

Office 365 kullanıcılarına yüksek kapasiteli e-posta alanı sunarken tüm belgelere her an her cihazdan erişilmesine imkan sağlayacak bulutta depolama alanı sunarak çalışanların iş verimliliğini yükseltmeyi hedefliyor. Office 365 sayesinde çalışanlar güvenli şekilde aynı belge üzerinde birlikte çalışabiliyor, ofis dışında ya da yolda dahi toplantıya katılıp işlerini her yerden kesintisiz devam ettirebiliyorlar.

e-ticaret office 365 3

Microsoft Türkiye’nin ticari bulut geliri yüzde 114 arttı

Ev kullanıcılarından kurumsal müşterilere, masaüstü bilgisayardan Windows/iPad/Android tabletlere kadar, Office 365, işlerin her yerden devam edebilmesi için kullanıcılarına olanak sağlıyor. Düşük ön yatırım maliyetleriyle müşterilerine teknolojiyi hizmet olarak kullanma imkanı sunan Office 365, işletmeler arasında en popüler ürün olurken, şu ana kadar en hızlı büyüyen ticari ürün olma başarısını da gösterdi. Microsoft Türkiye’nin 2015 yılının ikinci çeyrek göstergelerine göre ticari bulut geliri Office 365, Azure ve Dynamics sayesinde yüzde 114 arttı.

Türkiye’den satılan her iki Office’ten bir tanesi Office 365

Türkiye’de satılan her iki Office’ten bir tanesinin Office 365 olduğunu ifade eden Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Yeni açılan firmaların %30’u Office 365’i tercih ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 100 listesine baktığımızda 42 firmanın Office 365 çözümünü tercih ettiğini görüyoruz.. Öte yandan Office 365 müşterilerine %99,9 finansal destekli çalışma garantisi veriyor. 2014’ün son çeyreği itibariyle gerçekleşen çalışma oranı %99,99 oldu. Bu oran taahhüt ettiğimiz rakamın da üzerinde” dedi.

e-ticaret office 365 2

Neredeyse hiç spam yok!

Türkiye’de 6 milyondan fazla sayıda öğrencinin Office 365’i kullanıp iş hayatına çok daha hızlı adapte olabildiğini belirten Kayalı sözlerini şöyle sürdürdü: “Office 365’e geçenlerin spam alma oranları %0.05’ten daha az bir seviyeye geldi. Bu da demek oluyor ki neredeyse hiç spam almıyorlar. Ayrıca, bilgi güvenliğine önem veren Office 365’in ISO 27018, 27001, FISMA, DPA, HIPAA, AB Veri Koruma Yönergeleri ve FERPA sertifikaları bulunuyor.”

Microsoft’un en çok yatırım yaptığı alan Office 365

Microsoft’un en çok yatırım yaptığı alanın Office 365 olduğunu ifade eden Kayalı şöyle konuştu: “Son 12 ayda 150’den fazla yeni güncelleme yayımlandı. 1 Eylül’de Türkiye’de Office for Mac’in yeni sürümü olan Office 2016 for Mac ürünümüzü Office 365 müşterilerimize Türkçe olarak sunmaya başladığımızı duyurduk. Office 365 için gerçekleştireceğimiz geliştirmeler tüm hızıyla devam edecek.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*