19 Kasım 2018

Microsoft’un Tablet Haberi Onaylandı: Surface Yakında Piyasada

Mobil internetin kullanım yaygınlığı ve önce Apple iPad’in, ardından Amazon Kindle Fire’ın başarısı ile dikkatleri üzerine çeken tablet pazarında oyuncu sayısı her geçen gün artıyor.

15 Haziran tarihinde sizlerle Microsoft‘un kendi tablet bilgisayarını oluşturmak üzere çalışmalar yaptığına dair bir haber paylaşmıştık. Microsoft nihayet tablet bilgisayar çalışmalarını onaylarken, piayasaya süreceği yeni ürününün detaylarını da açıkladı.

Windows RT ve Windows 8 olmak üzere iki farklı işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan tablet bilgisayarını, en büyük rakibi olacağı düşünülen iPad’e kıyasla biraz daha büyük tasarlayan Windows, geliştirdiği tablet kılıfının klavye olarak hizmet sunacağını belirtti. Sabit bir klavye görüntüsüne gelebilen kılıf ile tabletin yazı yazmak için kullanımı rakiplerine göre daha kolay olacağa benziyor.

Microsoft’un tableti Surface’ı tamamen kendisinin üreteceği de firma tarafından paylaşılıyor.

Henüz fiyatı ve tam piyasaya sürülme tarihi açıklanmayan Surface’ın rekabet edebilmek adına, aynı Amazon tarafından yapıldığı gibi karsız ya da zararına satışa sunulabileceği konuşuluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*