16 Kasım 2018

Microsoft ve GoDaddy KOBİ’leri 2,99 TL’ye E-Ticarete Taşıyor

Microsoft_GoDaddy işbirliği 1

Microsoft Türkiye ve yurt dışı hosting devi GoDaddy, KOBİ’lerin düşük maliyetle kurumsal web sitesi açarak e-ticarete atılmasını kolaylaştırmak için işbirliği yaptı. İşbirliği kapsamında KOBİ’ler GoDaddy danışmanlığında kendi kurumsal web sitesini açabilecek ve Microsoft Office 365 yazılımı ile Microsoft’un 50 GB kapasiteli e-posta hizmetinden yararlanacak.

Web sitesini 1 yıl boyunca GoDaddy üzerinde barındırmayı taahhüt eden KOBİ’ler hosting hizmetini, internet üzerinden sağlanan Microsoft Office 365 yazılımını ve 50 GB depolama kapasiteli e-posta çözümünü ilk ay için ayda sadece 2,99 TL ödeyerek kullanabilecek.

 

İlk yıl için ayda sadece 2.99 TL’ye Office 365 paketi

GoDaddy ve Microsoft işbirliğiyle sunulan paket kapsamında KOBİ’lere aşağıdaki seçenekler sağlanıyor:

  • Özel alan adı
  • Seçilen alan adında işletmenin web sitesi için barındırma hizmetini de kapsayan GoDaddy Web Sitesi Mimarı üyeliği
  • Kurumsal e-posta, kişiler ve takvimleri seçilen alan adına bağlayan Microsoft Office 365
  • GoDaddy’den Türkçe müşteri desteği

GoDaddy bu çözümlere ek olarak Office 365’in doküman yönetim platformu Sharepoint, sesli görüntülü iletişim çözümü Skype for Business ve tüm dünyada 1,7 milyar kişinin kullandığı Office uygulamasını da müşterilerine sunacak.

Microsoft_GoDaddy işbirliği 21-10 kişilik işletmeler için çok avantajlı

Bulut üzerinden hizmet olarak yazılım kiralama modeliyle sunulan Office 365 yazılımı ve e-posta hizmeti, KOBİ’leri ek ücret ödeyerek bilgisayara yazılım kurma mecburiyetinden kurtarıyor. GoDaddy üzerinden avantajlı fiyatlarla sunulan Microsoft hizmetlerinden yararlanan KOBİ ekipleri laptopları, tabletleri ve akıllı telefonlarıyla internet bağlantısı olan her yerde çalışma imkanına kavuşuyor.

E-ticarete atılmak kolaylaşıyor

Basın açıklamasında GoDaddy ile yaptıkları stratejik işbirliğini değerlendiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Microsoft’un sunduğu bulut çözümlerinin küçük işletmelere minimum maliyetle maksimum rekabet gücü kazandırdığını söyledi:

“Bugün gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında Microsoft Office deneyimini bulut teknolojisiyle birleştiren Office 365 servisini KOBİ’lerle buluşturuyor ve işlerini internetten yönetmeleri için küçük işletmelere destek oluyoruz. Microsoft’un Office 365 bulut teknolojisi ile işletmeler hem maliyet hem de rekabet avantajı kazanıyor.”

Microsoft_GoDaddy işbirliği 5

Türkiye’de 15 milyar $ ek gelir ve 360 bin kişiye istihdam

Türkiye’de toplam girişim sayısının yüzde 99’unu KOBİ’lerin oluşturduğuna dikkat ecen Özmen, Boston Consulting Group’un (BCG) araştırmasından çarpıcı veriler paylaştı. Araştırmaya göre Türkiye’deki KOBİ’ler iş süreçlerinin yüzde 10’u dijital dünyaya taşırsa yılda toplam 15 milyar dolar ek gelir elde edecek ve 360 bin kişilik ek istihdam sağlayacaklar.

1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Microsoft’un ABD’den sonra ikinci en büyük pazarı olan İngiltere’de, Microsoft UK Services yapılanmasının başına geçecek olan Tamer Özmen, Microsoft’un “Önce Mobil, Önce Bulut” yaklaşımıyla çok kanallı bir platform stratejisi benimsediğini de belirtti.

“Windows 10 işletim sistemi hem mobil cihazlarda hem de PC’de çalışmak üzere tasarlandı. Microsoft olarak günümüzün bulut dünyasında KOBİ’lerden kurumsal firmalara kadar tüm organizasyonlara Microsoft Office 365 ve iş analitiği çözümlerimiz üzerinden ortak bir modüler platform sunuyoruz. GoDaddy ile işbirliğimiz de bunun bir parçası. Microsoft’un bulut üzerinden hizmet olarak yazılım modeliyle sunulan yazılımlarını kullanan şirketler e-ticaretten dijital sağlığa uzanan bir çizgide yepyeni teknoloji çözümleri üretebilecekler. Microsoft Services bu bağlamda tüm cihazlarda çalışan bir ara katman sağlayıcısı olarak BT dünyasının baş oyuncularından biri olmayı sürdürecek.”

 

Microsoft_GoDaddy işbirliği 4

Çok kanallı entegre platform

GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi de Microsoft ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük heyecan duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hızla büyüyen internet kullanıcı nüfusu ile Türkiye, şimdiden bölgedeki en büyük internet penetrasyonuna sahip ülkelerden biri. Microsoft işbirliğiyle sunduğumuz paket ile altyapı maliyetine gerek kalmadan işletmelerin dijital dünyaya geçmesini sağlayan avantajlı bir çözüm getiriyoruz. KOBİ’lerin verimlilik ve kârlılığını artıracak bu işbirliğini teknolojinin öncü kurumu Microsoft Türkiye ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz.”

Microsoft_GoDaddy işbirliği 6

“Günümüz şartlarında sürdürülebilir başarının teknoloji ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda, Türkiye’deki küçük işletmelere dijital ekonomide büyümeleri için doğru araç ve çözümler sunarak tüm dünyada daha fazla müşteriye ulaşmalarını hedefliyoruz. GoDaddy’nin çözümlerinden yararlanan KOBİ’ler 7/24 faaliyet göstererek yerelde ve globalde rekabet gücünü önemli ölçüde artıracak. Bunun için İngiltere’deki çağrı merkezimizde tam kapsamlı Türkçe hizmet veren bir teknik destek ekibi kurduk ve hizmetlerimiz için tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mobil web sitesi desteği sunuyoruz. Mobil arayüz desteğinin yanı sıra, e-ticaret için veri güvenliğinin büyük önem taşıdığının farkındayız ve kullanıcıların hesap bilgileri ile kredi kartı bilgilerini korumaya yönelik en güvenli online ödeme sistemlerini kullanıyoruz.”

Dünya çapında 13 milyondan fazla müşterisi olan GoDaddy 59 milyondan fazla alan adı yönetiyor. GoDaddy küçük işletmelerin internete geçerek fikirlerini hayata geçirmeleri ve e-ticarete atılmaları için gereken tüm araçları sunuyor.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*