14 Kasım 2018

Milenyum Kuşağı Finansal Konularda Mobil Cihazları Tercih Ediyor

Marchex Enstitüsü tarafından yapılan yeni bir araştırmanın sonuçları, milenyum kuşağı tüketicileri finansal hizmetler veya sigorta konularında desteğe ihtiyaç duyduklarında, doğrudan cep telefonları üzerinden internette arama yapıp, yine arama sonucu üzerinden doğrudan şirkete telefon açma yolunu tercih ediyorlar.

Bankaların, araç veya sağlık sigortası şirketlerinin mobil reklamlarına tıklayan veya mobil arama yaparak bilgilerine ulaşan kullanıcıların yaptıkları 1 milyondan fazla telefon aramasının incelendiği araştırmada, bir mobil aramadan kaynaklı telefon aramalarının daha çok milenyum kuşağından kaynaklandığı ortaya çıkmış.

Mobil arama kaynaklı offline satın almalar konusunda milenyum kuşağı çok büyük bir rol oynuyor. Araştırmada, mobil aramalar tarafından kaynaklanan satış hacminin, tüm mobil ticaretin 20 katı olduğu belirtiliyor.

Genel olarak baktığımızda şirketler mobil reklamları düşük veya orta ölçekte bütçesi olan müşteriler için tasarlıyorlar. Bunun sebebi ise yüksek ihtimalle mobil reklamlara ilgi gösteren milenyum kuşağının kariyerlerinin henüz başında olması.

Araştırmanın başka bir odaklandığı konu ise, telefonların kapatılması. Büyük finansal ve sigorta şirketlerine gelen tüketici konuşmalarının dörtte biri, 2 dakikayı geçen bekleme süreleri sonunda telefonu kapatıyor. 1,5 dakikayı geçen bekleme sürelerinde ise tüketicinin daha fazla beklemeyerek telefonu kapatma oranı yüzde 20.

Mobil teknolojilere alışmış milenyum neslinin, telefonun ucunda dakikalarca beklemek istememesi çok normal. Finansal şirketler, online ve mobil reklamları sonucunda kendilerine ulaşmaya çalışan potansiyel müşterilerin yüzde 25’ini sıfr bu bekleme süreleri yüzünden kaçırıyorlar. İşin kötüsü, eğer kullanıcı o finansal şirkete mutlaka ulaşmak zorunda değilse (zaten hesabı veya poliçesi vardır), bir daha telefon açmıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*