13 Kasım 2018

Mobicar Toplu Ulaşıma Yeni Bir Bakış Açısı Getiriyor

mobiBüyük şehirlerde araç sahibi olmanın getirdiği birçok dezavantaj var. Özellikle park yeri bulmak ve araç trafiğinin ortasında kalmak bazen kabusa dönüşebiliyor. Trafikte araç kullanmamak için toplu taşımayı kullananlar da zaman zaman kişisel araca ihtiyaç duyabiliyorlar.

Sürekli araç kullanmayan ve ara ara ihtiyaç duyanlara özel araç paylaşım platformu Mobicar da, saatlik ya da günlük zaman dilimleri arasında kullanıcılara araç sunma hizmeti sağlıyor. Dünya genelinde son dönemlerde sıkça duyduğumuz araç paylaşım platformlarıyla kullanıcılar araçları kullandıkları kadar ücret ödüyorlar.

2012 yılında kurulan Mobicar’ın araçlarını kullanabilmek için siteye üye olmak gerekiyor. Üye olunmasının sebebi ise, bu araçları kullanabilmek için bir kart kullanmanız gerekiyor ve bu kartlar da üyelik işleminden sonra kullanıcılara yollanıyor. Yıllık üyelik ücreti ise 30 TL. Siteye üyelik başvurusunda bulunmak için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

5 farklı yerde toplam 12 araç ile hizmet veren Mobicar, farklı ihtiyaçları olan kullanıcılara “Pratik“, “Faydalı” ve “Fiyakalı” olmak üzere 3 farklı araç tipi sunuyor. Ödeme konusunda ise her araç tipine göre farklı bir fiyatlandırma sunuluyor. En uygun fiyata sahip olan “Pratik” araç tipinde gündüz saatlik araba kiralama bedeli 9 TL, akşam ise saatlik 3 TL. Bir gün boyunca arabayı kullanmak istiyorsanız 105 TL ödemeniz gerekiyor. Bu rakamların hafta sonu değişiklik gösterdiğini ve fiyatlara KDV ile yakıtın da dahil olduğunu belirtmek de fayda var.

Mobicar’ın araçları İstanbul’da 5 bölgede bulunuyor. Bu bölgeler ise şu an Bahçeşehir Üniversitesi Otoparkı, Beyoğlu Galatasaray Otoparkı, Cevahir AVM Otoparkı, Nişantaşı Valikonağı Caddesi ve Metrocity AVM Otoparkı olarak belirlenmiş. Şirket şu an için sadece İstanbul‘da hizmet veriyor.

Mobicar’ın kullanımı ise şu şekilde oluyor. Üyelik kartınız geldikten sonra, internet sayfası üzerinden hangi mevkide hangi aracı kullanacağınızı rezerve ediyorsunuz. Sonrasında da kartınızla beraber aracı Mobicar’ın belirlediği mevkilerden alabiliyorsunuz. Rezervasyon sırasında, size ne kadar bir ücret ödemeniz gerektiği sitede belirtiliyor ve siz aracı kullanıp teslim ettikten sonra, bu ücret kredi kartınızdan düşülüyor.

Bir aracın masrafıyla uğraşmak istemeyen ve toplu taşıma araçları yerine bir aracın konforunu isteyenlerin ilgisini çekebilecek Mobicar’ın bir de tanıtım videosu bulunuyor. Bu videoyu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Hasan der ki:

    Merhaba,
    Bu tip modellerde hiç bir zaman yakıt parası istenilen ücrete dahil değil, Ama bu sitenin yıllık üyelik bedeli diğerlerine göre az.

  2. Aslı Özsoy der ki:

    Bu tür yeni girişimleri ülkemizde görmek iyi hoş ama mevcutta olan hizmetlere alternatif diye yeni bir marka çıkartıp hiç bir ek fayda sağlamamak biraz üzücü:( Ben yoyo üyesiyim mesela ve yoyo da aldığım hizmetin üzerine hiç bir yenilik göremiyorum bu markada – hatta fiyatlardan tut kiralanan araçlara kadar herşey daha kötü. Peki nasıl oluyor da başarılı olacaklarını düşünüyorlar acaba, benim aklım almıyor? Sanırım o yuzden girişimci olamıyorum 🙂

Fikrini söyle

*