14 Kasım 2018

Mobil, 2015 Yılına Kadar 1 Milyon Yeni İş Fırsatı Sağlayacak

MobileMobil teknolojinin gelişimi birçok yeniliği beraberinde getirmekle birlikte birçoğuna da ortam hazırlıyor. Mobile Marketing Association‘ın analizlerine göre; mobil pazarlama, A.B.D ekonomisine 2015’e kadar 1 milyon yeni iş fırsatı ve 400 milyar dolar gelir sağlayacak.

2012 yılı itibariyle mobil ile entegreli işler de toplam 524 bin kişi çalışırken, bu rakamın 2015 yılında 1,4 milyon olması bekleniyor. Mobil reklamcıların bakış açısı da, mobil pazarlama için harcanan paranın 6,7 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkacağı yönünde. Mobilin istikrarlı yükselişinde duraklama dönemleri de yok değil. Bu olumlu öngörülerin arasına sıkışan küçük bir detay, 2014 yılındaki reklam harcamalarının 2015’e göre daha fazla olacağını söylüyor.

Pazarın ve getirilerinin bu denli çeşitlenmesinin ve gelişmesinin ardında, hiç şüphesiz mobil cihazların artan kalifikasyonları ve hedef kitleleri yatıyor. Piyasaya ilk çıktıklarında yüksek katılımlı ürün özelliği taşıyan mobil telefon ve tabletler, zaman içerisinde ekonomik fiyat seçeneğiyle de birden çok sosyo-ekonomik kitleye hitap edebildi.

Aslında 2013’ün ilk çeyrek rakamları da bize mobilin alacağı yol konusunda fikir veriyor. Her ne kadar rakamlar mobil ticaret verilerini içerse de, 2015’in getireceği rakamlar arasında m-ticaretin katkısı yadsınamaz olacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*