13 Aralık 2018

Mobil Alışverişte Tüketiciler Mobil Web Sitelerini Uygulamalara Tercih Ediyor

Akıllı telefon ve tabletleri aracılığıyla mobil alışverişi her geçen gün daha fazla tercih eden tüketiciler, mobil harcamalarını da hızla arttırmaktalar.

Tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarındaki değişiklikler online mağazalar kadar araştırmacılar tarafından da ilgiyle takip ediliyor.

Zmags tarafından yeni yayınlanan bir araştırma, online satış yapan mağazaların yaşadığı mobil uygulama mı, mobil optimize web sitesi mi sorusuna yanıt bulmayı hedefledi.

1500 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmaya göre mobil alışverişi tercih eden tüketicilerin akıllı telefonları ve tablet cihazlarını mobil alışveriş için kullanırken ilk tercihleri mobil web siteleri.

Mobil alışveriş uygulamalarının tüketiciler arasında henüz çok popüler olmadığını belirten araştırma yetkilileri, ABD’de geçtiğimiz Aralık ayında tablet sahiplerinin %87’sinin cihazları ile alışveriş yaptıklarını da açıkladı.

Bu yüksek orana rağmen mobil alışverişte uygulamalar vasıtasıyla alışveriş yapan tüketicilerin mobil alışveriş yapan kesimin sadece %4’ünü oluşturduğunu açıklayan araştırma yetkilileri, akıllı telefonlarından mobil web siteleri üzerinden alışveriş yapmayı tercih eden kesimin ise %14 olduğunu paylaştılar.

Zmags CMO’su Sean Ford, araştırmaları ile mobil uygulamaların tüketicilerin mobil alışveriş ihtiyaçlarını tam olarak karşılamadığını, takipçileri ile mobil alanda da irtibata geçmek isteyen mağazaların mobil web sitelerine daha fazla önem vermeleri gerektiğinin ortaya çıktığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Mobil Alışverişte Tüketiciler Mobil Web Sitelerini Uygulamalara Tercih Ediyor […]

Fikrini söyle

*