19 Aralık 2018

Mobil Barkod Scanner ShopSavvy, 9 Milyon Kullanıcıyı Geçti

2008 Kasım ayında piyasaya sürülen ve ürün barkodu okuma ve fiyat karşılaştırma hizmeti veren ShopSavvy cep telefonu uygulaması, piyasaya çıktığından beri anlaşmalı olduğu mağaza sayısını 20’den 40.000’e çıkardı. Firma yetkilileri mağazalardan 14.000’inin online alışveriş mağazaları, geriye kalanının ise offline mağazalar olduğunu iletti.

Başta eBay olmak üzere, birçok büyük e-ticaret şirketi trilyon dolarlık bir pazar potansiyeli olan offline alışveriş ile online alışverişi bir araya getirebilmek için birçok girişim ve yatırım yapıyor. ShopSavvy, bugüne kadar bu pazarı mobile taşıyabilen ve başarılı olan nadir firmalardan birisi.

ShopSavvy uygulamasını cep telefonuna yükleyen kullanıcıların fiyatını öğrenmek istedikleri ürünlerin barkodlarını telefonlarına okutması ile devreye giren uygulama, ürünün fiyatı ve en uygun hangi mağazadan alınabileceği bilgisini anında kullanıcı ile paylaşıyor. Uygulama Nisan ayı boyunca 1.9 milyon kere yüklenmiş, firma bu rakamla beraber Kasım 2008’den beri yapılan yükleme sayısının 17.9 milyona çıktığını belirtti.

ShopSavvy, Nisan ayında uygulamayı yükleyen 1.3 milyon kişi ile fiyat karşılaştırma uygulamasını kullanan kullanıcı sayısının 9.3 milyona çıktığını belirtti. Firma CEO’su Alexander Muse, 2011 yılı başından beri kullanıcı sayısında büyük bir artış olduğunu, smartphone kullanımdaki artışa paralel olarak uygulamanın kullanımının da git gide artacağını beklediklerini belirtti.

ShopSavvy uygulaması Apple, Amazon.com, Windows Phone 7 ve Android uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamanın aynı zamanda $1.99 ücretli, kullanıcıların okuttukları barkodların datasını saklayan bir versiyonu da bulunuyor.

ShopSavvy’e ürün stok ve fiyatlarını vermek isteyen mağazalar her hangi bir ücret ödemiyor. Mağazalar sadece arama sayfalarında reklamlarının görüntülenmesini istedikleri takdirde tıklama başına ödeme modeli üzerinde anlaşıyorlar.

ShopSavvy CEO’su Muse, firmanın aynı zamanda mobil cüzdan uygulaması üzerinde çalıştığını, mağazaların NFC (Yakın Alanda İletişim) sistemini kullandıkları takdirde, müşterilerin cep telefonları ile ödeme yapabileceklerini iletti.

ShopSavvy mobil barkod alanındaki uygulamalar arasında ABD pazarında en popüler isimlerden birisi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Mobil Barkod Scanner ShopSavvy, 9 Milyon Kullanıcıyı Geçti […]

Fikrini söyle

*