10 Aralık 2018

Mobil Cüzdan Tüketicilerin Tercih Ettiği Mobil Ödeme Yöntemi

WorldPay tarafından İngiliz tüketiciler ile yapılan bir araştırmaya göre, mobil cüzdan ile ödeme, tüketicilerin en çok tercih ettikleri mobil ödeme yöntemi olarak gösteriliyor.

1023 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, tüketicilerin %39’u mobil alışveriş yaparlarken satın alım sürecinin uzunluğundan şikayetçi.

Tüketicilerin %38’i mobil satın alımlarda istenilen bilgilerin fazlalığından rahatsız olduklarını dile getirirken, %31’i mağazaların sitelerinin mobil cihazlara uygun olmamasından yakınıyor.

Araştırmaya katılan tüketicilerin %63’ü en çok tercih ettikleri mobil ödeme yöntemi olarak mobil cüzdanları belirlerken, bilgilerinin sistemde kayıtlı kalarak otomatik ödeme yapabilmenin alışverişlerini oldukça kolaylaştıracağını iletiyorlar.

Mobil ödeme yöntemleri, tüketicilere sağladığı kolaylıklar sayesinde kısa bir süre içerisinde pekçok firmanın yatırım yaptığı bir alana dönüştü. Geçtiğimiz aylarda Google, Visa ve PayPal gibi firmaların hem cep telefonlarından, hem de offline mağazalardan satın alımları kolaylaştıran mobil ödeme uygulamalarını sizlerle paylaşmıştık.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*