15 Kasım 2018

Mobil E-Posta Firmaların Yeni Dostu

Çoğu tüketici için, telefonları kendilerinin bir uzantısı. Bir çalar saat olarak, arkadaşları ile sürekli temas halinde kalarak, ailevi ve perofesyonel iş hayatları için cep telefonları artık vazgeçilmez. Şimdilerde markaların cep telefonları sevmeleri için bir sebep daha var: E-Posta.

Benchmark EMail’ın CEO’su Curt Keller diyor ki: “Sıra beklerken veya bir arkadaşımız ile buluşacağımız zaman telefonlarımız sürekli elimizde; neredeyse her zaman. Bu da bir aboneye e-posta ile ulaşmak için bulunmaz bir fırsat yaratıyor. Artık bir e-posta abonesinin masasında bilgisayar başında olup olmaması sizi ilgilendirmiyor. Artık bir çok e-posta hesabını aynı anda kontrol edebilir, sosyal ağları ve YouTube videolarını e-postanızdaki bir tek bağlantı ile görebilirsiniz.

E-popsta yalnızca esnek bir platform değil, bundan çok daha fazlası. E-postanızın mobil bir cihaz üzerinde gözel görünmesini istersiniz ama aynı zamanda işlevselliği de önemlidir. Örneğin, butonlarınız, dokunmatik ekranlarda kullanılabilecek şekilde büyük mü? Bir görsel içinde yer alan metinleriniz, küçük ekranlarda okunabilecek şekilde tasarlandı mı? Artık, e-posta pazarlamada bunlar da önemli.

Markalar için artık mobil ekranlara da hitap eden e-posta kampanyaları tasarlamak kaçınılmaz olarak çok önemli. Mobil cihazlar üzerinden e-posta okuyan kullanıcı sayısı hiç durmadan artacak, bunun geri dönüşü yok. Hedef kitlenizin hiç bir segmentinin kendilerini dışlanmış veya ihtiyaçları göz önünde bulundurulmadığı için saygısızlığa uğramış hissetmesine göz yumamazsınız. Mobil ekranlar sürekli değişiyorlar, genellikle daha geniş olma yolunda farklılaşıyorlar, sizin de buna göre tasarımlar yapmanız gerekiyor. Büyük, güçlü, tek seferde yalın ve basit bir mesaj ileten görseller kullanmak şu anda en iyi sonuçları veriyor.

Mobil dostu e-postalar yaratmak için özellikle şu üç adıma dikkat edilmesi gerekiyor:

  • 1. Butonları ve bağlantıları, parmakla basılacağını düşünerek tasarlayın.
  • 2. Kullanıcının ilgisini çekecek “Aaa bu çok iyiymiş!” dedirtecek görsel veya grafikler hazırlayın.
  • 3. Test edin! Özellikle hem mobil ekranlarda, hem de bilgisayar monitörlerinde nasıl duracağını mutlaka önceden bilin.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*