10 Aralık 2018

Mobil Internet Kullanıcılarının %28’i Lokasyon Bazlı Hizmet Kullanıyor

Pew Internet tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Amerikan mobil internet kullanıcılarının %28’inin lokasyon bazlı hizmet (LBS) kullandıklarını belirtiyor.

Bu oranın ABD’deki yetişkin oranının %23’ine denk geldiğini belirten araştırma yetkilileri, tüketicilerin konumlarını sosyal medyada paylaşmanın yanı sıra, bulundukları noktalara yakın restaurant, mağaza gibi yerel iş yerlerini araştırmak için de lokasyon bazlı hizmetlerden yararlandıklarını belirtiyorlar.

2227 ABD’li tüketici ile yapılan araştırmada, cep telefonu kullanıcılarının %5’inin Foursquare ve Gowalla gibi “check-in” hizmetlerini kullandıkları da belirtiliyor. Bu oran, ABD’deki yetişin oranının %4’üne denke geliyor.

Araştırma yetkilileri, akıllı telefon kullanıcılarının %12’sinin “check in” hizmetlerini kullandıklarını, %55’inin ise konum bazlı bilgilendirme hizmetlerinden yararlandıklarını belirtiyor. Akıllı telefon kullanan kesimin %58’inin bu hizmetlerden en az 1 kere yararlandıkları da belirtiliyor.

Yaşları 18 ile 49 arasında değişen akıllı telefon kullanıcılarının “check in” hizmetlerini 50 yaş ve üzeri kesimden daha fazla kullandıkları da araştırmacılar tarafından paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*