18 Kasım 2018

Mobil Reklamda Bullseye Worldwide Türkiye’de InMobi’nin Ortağı Oldu

bullseye-inmobi-mobil-mobil_reklam-mobil_ticaret-eticaret

Dijital reklam ajansı Bullseye Worldwide, dünyanın en büyük mobil pazarlama platformlarından biri olan InMobi ile Türkiye’de ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Türkiye’de InMobi’nin reklam platformu hizmetini alan müşterilerini Bullseye Worldwide yönetecek.

Mobil ticarette kritik gelişme

Türkiye’nin yüzde 42’si 24 yaşın altında olan genç nüfusu, haberleşmeden sosyalleşme ve alışverişe kadar birçok iletişim ihtiyacını mobil cihazlar üzerinden gideriyor. Bu durum, genç nesle mobil reklam ile ulaşma konusunda Türkiye’yi oldukça avantajlı bir konuma yerleştiriyor. Ülkemizdeki mobil ekosistem 2014 – 2015 döneminde yüzde 69,9 oranında büyüme kaydetti.

İlgili yazı: 2016’nın En Kritik 5 Mobil Ticaret Trendi

Mobil reklamda devir değişiyor

Bullseye Worldwide Kurucu Ortağı Afşın Avcı konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye, 29,6 milyon akıllı telefon kullanıcısıyla hem Avrupa hem de Asya için kilit bir mobil reklam pazarı merkezi olma yolunda ilerliyor. InMobi ile ortaklığımızı hem ülkemizdeki mobil reklam sektörünün hem de şirketimizin kaydettiği ilerlemenin kanıtı olarak görüyoruz. Bullseye Worldwide bu ortaklıktan sadece iş hacmi bakımından değil, aynı zamanda mobil pazarlama ve reklam bilgisi açısından da faydalanacak.”

InMobi Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Satış Müdürü Andy Powell da yaptığı açıklamada Türkiye’de mobilin önemini vurguladı: “InMobi’yi Türkiye pazarında temsil edecek Bullseye Worldwide ile ortaklık yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bullseye Worldwide ile 2015’te birçok ortak projede çalıştık. Profesyonellikleri, verimlilikleri ve mobil odaklı liderliklerinin InMobi’nin yerel tekliflerini geliştirmesi ve Türkiye’yi kazanmak için kusursuz olduğunu düşünüyoruz.”

İlgili yazı: Mobil Ticarette Altın Sır > Satın Alma Niyeti Demografiden Daha Önemli

Neden önemli?

Dünyanın en büyük keşif platformlarından biri olan InMobi, 2012’den bu yana Ortadoğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde faaliyet gösteriyor. Faaliyetlerini Dubai’deki bölgesel ofisinden yöneten şirket, çok sayıda yayımcı ve uygulama üzerinden kullanıcı tabanlı çözümleriyle giderek artan mobil reklam ihtiyacını karşılıyor.

Bullseye Worldwide, 2013 yılından itibaren hem Türkiye’de hem de global alanda görünürlük kazanmak isteyen firmaların dijital dünyada doğru araçlarla, doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayan iş ortağı olmayı sürdürüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*