16 Kasım 2018

Mobil Reklamda Pandora Apple’ı Geride Bıraktı

Kullanıcılarının sevdikleri müzikler tarzında farklı parçaları onlara ulaştırarak kişiselleştirilmiş radyo hizmeti sunan Pandora, mobil reklam kazançları ile Apple iAd‘i geride bıraktı.

Mobil reklam geliri ile Google‘ın arkasında, 2. sırada yer aldıklarını açıklayan Pandora Mobil Reklam Başkan Yardımcısı Brian Colbert, buna rağmen firmaların mobil bütçelerinin yüksek olmadığını belirtti.

Google’ın mobil reklam sıralamasında 750 milyon dolarla ilk sırada olduğu belirtilirken, paylaşılan rakamlara göre Pandora 100 milyon dolar ile ikinci, Apple iAd ise 92.4 milyon dolar ile üçüncü sırada bulunuyor.

Pandora, hizmetlerinin masaüstü bilgisayarlar ile kullanımlarının toplamın %88’ine denk geldiğini açıklarken, kullanıcılarının ofiste bulundukları saatlerde desktoplar ile, yolda ve evde oldukları saatlerde ise mobil cihazlarla radyo hizmetlerinden yararlandıklarını açıklıyor.

Pandora Başkan Yardımcısına göre, mobil reklamların gelişimi adına mobil raporlama hizmetlerinin kuvvetlendirilmesi gerekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*