18 Aralık 2018

Mobil Ticaret Gençlerde Daha Yaygın

Barkley tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, mobil alışveriş yaş gruplarına göre oldukça farklılık gösteriyor.

Araştırmada, katılımcıların büyük çoğunluğunun online alışverişin oldukça önemli olduğuna değindiği belirtilirken, mobil ticaret konusunda ise yaşlara göre oldukça büyük farklılıklar olduğunun altı çiziliyor.

16-34 yaş aralığı ve 35-74 yaş aralığındaki tüketicileri ayrı ayrı inceleyen araştırmacılar, 34 yaşa kadar olan tüketicilerin mobil cihazlarla ürün araştırması yapabilmenin ve satın alabilmenin önemini 35-74 yaş aralığındaki tüketicilere göre neredeyse 2 katı daha fazla olarak belirlediklerini iletiliyor.

34 yaş ve altı grupta mobil alışverişin büyük bir kolaylık olduğunu belirten kişilerin oranı %60.4 olarak belirlenirken, 35 ve 74 yaş arası grupta bu oran %31.6 olarak iletiliyor.

Yine aynı şekilde, 34 yaş altı kesimin %50.4’ü mağaza alışverişi yaparken de mobil cihazlarıyla araştırma yaptıklarını belirtirken, 35-74 yaş arası olan kesimde bu oran %36.1 olarak belirleniyor.

BIGresearch ise yaptığı bir araştırma ile akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının %80.8’inin cihazları ile ürün araştırması yaptığını, sadece %41.4’ünün cihazlarını alışveriş için kullandıklarını ortaya çıkarmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Gençlik her zaman için farklı şeyleri denemeye devam ediyor. Makale için teşekkür ederim. Sitemde de makalenize yer verdim.

Fikrini söyle

*