14 Aralık 2018

Mobil Ticaret E-Ticaretten Değil, Offline Mağaza Satışlarından Pay Alıyor

Paypal yetkilileri m-ticaretin e-ticaret satış paylarına ortak olmadığını, tam tersi e-ticareti arttırdığını savunuyor.

Paypal Mobil Ödemeler Direktörü Laura Chambers rakam vermeden yaptığı açıklamada, Paypal üzerinden yapılan mobil ve diğer online ödemeleri karşılaştırdıklarında, mobil ödemelerin hızla arttığını fakat bu artışın online ödeme oranları için de geçerli olduğunu belirtiyor. Chambers, online ve mobil ödemelerdeki artışın, mağaza satışlarının azalması ile orantılı olduğunun altını çiziyor.

Paypal eBay‘e ait, ülkemizde de kullanılan online ödeme ya da para transferi yapmayı sağlayan bir ödeme sistemi. PayPal’in 98 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Chambers, mobil ödemelerin offline satışlara etkisi olduğunu, mobil alışveriş yapan müşteriler arasında mobil ödeyip mağazadan alma hizmetinin oldukça yaygın olduğunu da iletiyor.

PayPal mobil ödemelerinde 2008 yılından 2010 yılına büyük bir artış gerçekleşti. 2008 yılı toplam mobil satışları 25 milyon dolar iken, 2010’da bu rakam 750 milyon dolara yükseldi. Paypal, Mart ayında mobil ödemelerin günde yaklaşık 6 milyon dolara ulaştığını, 2013 yılında mobil ödeme toplam rakamının 7.5 milyar dolara çıkacağını beklediklerini iletti.

Paypal Mobil Ödemeler Direktörü Laura Chambers, akıllı telefon (smartphone) kullanımının yaygınlaşmasının da m-ticaretin artmasında büyük bir etken olduğunu, gelecek 10 yıl içerisinde akıllı telefonlar ve oyun konsollarının dünyada yaygınlığının artması ile online ve mobil ticaretin öneminin git gide daha da artacağına inandıklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*