16 Aralık 2018

Mobil Ticarette Bir İlk: QR Kodu Okutma Yerine Resim Çekerek Alışveriş

Tüketicilerin ürünlerin QR kodlarını okutarak mobil ortamda ürün satın almaları bile henüz yaygınlaşmadan, Alman bir spor giyim markası bu hizmeti bir adım öteye taşıyor.

Barkod okutup fiyat karşılaştırması yapmak giderek yaygınlaşsa da, mobil ticaret hızlı büyüme oranlarına ve tablet bilgisayarların kullanım rahatlığına rağmen hem uluslararası sularda hem de ülkemizde henüz çok yaygın olarak kullanılmamakta.

Buna rağmen, Alman spor giyim markası SportScheck, yeni başlattığı uygulaması ile mobil alışverişe yeni bir boyut kazandıracak gibi görünüyor.

Firma mobil uygulamasında yaptığı yenilikler ve yeni piyasaya sürdüğü yaklaşık 750 sayfalık basılı katalog ile tüketicilerin sadece ürünlerin dergide yer alan resimlerini çekerek satın almalarına olanak sağlamayı planlıyor.

Büyük boy renkli resimlerle dolu olan katalogda, tüketicilerin beğendikleri ürünlerin resimlerini SportScheck uygulaması olan akıllı telefonları ile çekmeleri, uygulamadaki ürün sayfasına gitmeleri için yeterli oluyor.

Ardından aynı sayfa üzerinden ürünü satın alabilen tüketiciler, diledikleri takdirde birkaç ürünün resmini çekerek tek bir satın alım işleminde birden fazla ürüne yer verebiliyorlar.

Son zamanlarda firmaların online ve mobil ticaret alanında yaptıkları yenilikler, pekçok markanın dikkatli olmadıkları takdirde çağın gerisinde kalmalarına neden olacakmış gibi görünüyor. Tüketicilere her alanda ulaşarak satışlarını arttırmak isteyen markalara, yeniliklere açık ve ileri görüşlü olmak konusunda oldukça büyük bir görev düşüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*