20 Kasım 2018

Mobil Ticarette Sade Dizayn Daha Avantajlı

Mobile Commerce Forum 2011’de konuşma yapacak olan ToolFetch.com kurucu ve CEO’su Andrew Brown, mobil sitelerini oluştururken yaşadıkları sıkıntıları ve aldıkları dersleri paylaştı.

“How To Get The Best Performance Out of Your Mobile Site” (Mobil Sitenizden En İyi Performansı Nasıl Sağlarsınız) adlı konuşmasından bahseden Brown, mobil ticarette iyi performansın sırrının basitleştirilmiş dizayn olduğunu belirtti.

Internet Retailer’a yaptığı açıklamada, mobil sitelerinin yüklenme süresinin mobil ticaret yapan ve mobil siteleri ziyaret eden kitle için oldukça önemli olduğuna değinen Brown, 2010’un başında yayına soktukları ToolFetch.com mobil sitesi üzerinde, başlangıcından bu güne pek çok değişiklik yaptıklarını belirtti.

Internet Retailer Top 500 393 numarası ToolFetch.com, 2002 yılında yayına başlamış ve bünyesinde ev ve iş yerleri için 200.000’den fazla araç ve alet bulunduran bir online mağaza.

Mobil sitelerinin performansını geliştirmek için önce gereksiz kodlamalardan kurtulduklarını belirten Brown, ekledikleri gereksiz özellik ve dizayn fazlalıklarını da zamanla sadeleştirdiklerini iletti.

Mobil sitelerinde ilk başlarda canlı sohbet seçeneği olduğunu da ileten Brown, bunun sitenin yüklenme süresini etkilediğini, bu nedenle bir süre sonra bu hizmetten vazgeçmek durumunda kaldıklarını belirtti.

2010 yılında 21 milyon dolarlık online satış yaptıklarını belirten Brown, diğer mobil sitelerle sitenizi karşılaştırmanın ve performansını sürekli ölçümlemenin mobil ticaret yapmak isteyen mağazalara yarar sağlayacağını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*