18 Kasım 2018

Mobil Tüketiciler Alternatif Ödeme Yöntemlerini Tercih Ediyor

Tablet cihazların kullanım artışı ile beraber atağa kalkan mobil ticarette hız tüketicilerin en fazla önem verdiği alışveriş arttırıcı etkenlerin başında yer alıyor.

Kullanım zamanları itibarı ile hem sitelerin yüklenmesinde, hem ürün araştırmalarında, hem de alışverişlerini tamamlamada hızı ilk planda tutan tüketiciler, ShopVisible tarafından yapılan bir araştırmaya göre mobil alışverişlerinde PayPal gibi alternatif ödeme yöntemlerine online ticarette olduğundan daha fazla önem veriyorlar.

E-ticaret sitesi sahiplerine, check-out işlemlerini hızlandıran PayPal tarzı ödeme sistemlerinin online ticarette çok fazla kullanılmasalar bile, mobil ticarette oldukça tercih edilen yöntemler olduğunu açıklayan ShopVisible, araştırmasını geçtiğimiz 2 ay içerisinde tamamlanan 23.000 mobil ve online alışveriş işlemi üzerinden gerçekleştirdi.

Araştırma konusu olan mobil alışverişlerin sadece %33’ünün kredi kartı bilgileri girilerek tamamlandığını açıklayan ShopVisible, geriye kalan %67’lik kısımda ise aralarında PayPal’in de bulunduğu alternatif ödeme yöntemlerinin kullanıldığını açıkladı.

Konu online alışverişlere geldiğinde ise ShopVisible araştırmasının sonuçları mobile kıyasla oldukça farklı sonuçlarla karşımıza çıkıyor.

Online alışverişlerde alternatif ödeme yöntemlerinin kullanılma oranının 12.9% oranı ile Amazon Payments, 8.1% ile Google Checkout, ve 16.8% ile PayPal olduğunu açıklayan firma, kredi kartı kullanım oranının ise %62 olduğunu belirtiyor.

Bu sonuçlara dayanarak bir açıklama yapan ShopVisible CEO’su Sean Cook, alternatif ödeme yöntemlerinin e-ticarette çok fazla kullanılmaması durumunda site sahiplerinin bu yöntemleri görmezden gelmelerinin doğru olmayacağını iletiyor. Cook, özellikle mobil ticareti geliştirmek isteyen firmaların bu yöntemleri dikkatle inceleyip mobil stratejilerinde yer vermelerinin önemine değiniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*