13 Aralık 2018

Mobil Tüketiciler Lokasyon Bazlı Kuponları Takip Ediyor

Mobil tüketicilerin güvenlik ve kişisel bilgi paylaşımına rağmen, mobil indirim kuponlarına sıcak baktıklarını belirten araştırmalara bir yenisi daha eklendi.

Prosper Mobile Insights firması tarafından yapılan bir araştırma, lokasyon bazlı indirimlerin avantajlarının tüketiciler için dezavantajlarını geride bıraktığını ortaya koyuyor.

Firmanın 348 mobil kullanıcı ile yaptığı araştırmada, katılımcıların %81.9’unun mobil kupon almaktan memnun olduklarını bildirdikleri belirtiliyor. Katılımcıların yarısı kuponların emaillerine gelmesini tercih ettiklerini belirtirken, tüketicilerin bir çeyreği de bir lokasyonda alışveriş yaptıkları esnada almayı tercih ettiklerini iletiyor.

Mobil kullanıcıların %67’si mobil indirim kuponlarını kullanışlı bulduklarını belirtirken, %44.8’i bu kullanışlılığa rağmen gizlilik eksikliklerinden endişe duyduklarını belirtiyorlar.

Katılımcıların geriye kalan kısmı, gizlilik ve güvenlik ile ilgili hiçbir endişelerinin bulunmadığını iletiyor.

Ağustos ayında JiWire tarafından yayınlanan benzer bir araştırma, tüketicilerin %53’ünün uygun indirimler için lokasyon bilgilerini payaşmaya hazır olduklarını ortaya çıkarmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*