16 Kasım 2018

Mobil Tüketiciler Mobil Uygulamalardan Memnun Değil

Tüeticiler gittikçe daha çok mobil uygulama kullanıyorlar ve alışveriş ihtiyaçlarını uygulamalar üzerinden gerçekleştirmek istiyorlar. Fakat tüketicilerin bu konuda büyük beklentileri var, özellikle müşteri ilişkileri konusunda.

Contact Solution’ın Pazarlama Müdürü John Hibel’e göre online ve mobil alışverişe yapılan yatırımlar sonunda karşılığını vermeye başladılar. Ancak müşteri ilişkileri seçeneklerine yeterli özeni göstermemek, bu yeni gelişen uygulamaların bir anda sonunu getirebilir.

Ağustos ayında Contact Solutions 1000’den fazla tüketici üzerinde yaptığı araştırmada tüketicilerin dörtte üçünün online alışveriş yaptığını, üçte birinin masaüstü bilgisayar kullandığı kadar alışveriş için mobil bir cihaz da kullandığını, onda birinin ise alışveriş yapmak için özellikle mobil uygulama kullandığını ortaya çıkartmış.

Lakin her uygulama deneyimi olumlu yönde değil. Altıda biri zamanının yarısını uygulama ile nasıl alışeriş yapacaklarını anlayabilmekle geçiriyor. %38’i, uygulama içinden yardım alamamaktan çok şikayetçi.

Tüketiciler uygulama ile cebelleşirken, %51’i alışveriş yapmaktan vazgeçip uygulamayı kapatıyor. %20’si ise uygulamayı kullanmaktan tamamen vazgeçip cihazından siliyor. Bunlar, firma için büyük kayıplar.

Araştırmaya katılan kişilerin %92’si, uygulama içi bir yardım sistemi olsa, yapmak istediklerini çok daha rahat yapıp, alışverişlerini tamamlayacaklarını belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*