15 Kasım 2018

Mobil Uygulama Geliştirmeye Ne Dersiniz?

SomutdüŞ oluşumu, Urban Station’ın ev sahipliği ve iş birliği yaptığı çok özel bir mobil uygulama geliştirme atölyesi gerçekleştiriyor. Hibrit uygulama geliştirme tekniklerinden birini kullanarak popüler web yazılım dilleri ile (HTML, CSS ve JavaScript), platform bağımsız, hızlı, pratik uygulama geliştirme üzerine kurgulanan atölye, eğitim modeli ile de bilgi teknolojileri öğretimi konusunda önemli bir değişime imza atmakta.

Proje tabanlı öğrenme yaklaşımı ve popüler uygulamalardan örneklerle zenginleştirilmiş içeriği ile mobil uygulama geliştirme için kurgulanmış bu atölye aynı zamanda çağdaş eğitim yaklaşımlarından “Harmanlanmış eğitim modeli (Blended learning)” ile hayata geçiyor. Bu yönüyle, özellikle Türkiye’de bilgi teknolojileri alanında yenilikçi bir yaklaşım getiren atölye, eğitim sürecine kayıt sonrası online kaynaklarla (video, ders dokümanı gibi) başlayıp iki günlük yüz yüze eğitimle sonlandırıyor. Bu yaklaşım ile yüz yüze eğitime kadar katılımcılar temel kavramlar ve teorik bilgiler konusunda bilgi sahibi oluyor. Daha sonra iki günlük yoğun yüz yüze eğitim içerisinde, pratik uygulamaya dayalı bir atölye çalışması gerçekleştiriliyor. Atölye çalışması esnasında mentorlar ve eğitmenler katılımcıların takıldığı her noktada özenle yardımcı oluyor ve popüler uygulamalardan örnekler paylaşıyor. Atölye sonucunda katılımcılar, kendi projesini geliştirmiş ve öğrendiklerini birebir deneyimlemiş olacaklar.

Stratejik işbirliği yapılan Urban Station’da bu yenilikçi eğitim modelinin önemli bir parçasını meydana getirmekte. SomutdüŞ, yeni nesil için şekillenen mekansız ve zamansız bir oluşum. Bu nedenle, her eğitimin kendine has ve özgün bir ortamda gerçekleştirilmesi inancına sahip olduğundan ötürü atölyenin ruhunu yansıtabilecek esnek ve dinamik bir ortam için Urban Station tercih edildi. Urban Station özellikle mobil çalışanlar ve farklı bir şekilde bir araya gelmenin ve çalışmanın mümkün olduğunu düşünenler için tasarlanmış mekanlar sunuyor. Konforlu ortamı ve sıcak atmosferi ile pratik uygulama çalışmaları esnasında katılımcıların rahat ve özgür olarak çalışabilecekleri alanlara sahip. Yani bu demek oluyor ki katılımcılar eğitimlerine, Urban Station’ın harika Haliç manzaralı Şişhane şubesinde başlayıp evinizin sıcaklığını hissettirecek Galata şubesinde sonlandırabilecek.

Atölye hakkında detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*