11 Aralık 2018

Mobil Uygulamalardaki Reklamlar Daha Çok Akılda Kalıyor

Compete tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre smartphone kullanıcıları, mobil uygulamalar içerisinde bulunan reklamları mobil internet araştırması yaparken karşılaştıkları reklamlara göre daha iyi hatırlıyorlar.

Compete’in yayınladığı 2011 Q1 Smartphone Intelligence araştırmasına göre akıllı telefon kullanıcılarının %52’si mobil uygulamalar içerisindeki reklamları hatırlıyorlar. Akıllı telefon kullanıcılarının sadece %40’ı mobil web sitelerinde yer alan reklamları hatırlıyor.

Mobil uygulamaları kullanmanın çok daha rahat olduğu iPhonelarda ise oranlar daha da yüksek. iPhone kullanıcılarının üçte ikisi uygulamalarda bulunan reklamları hatırlarken, üçte biri mobil web sitelerinde bulunan reklamları hatırlayabiliyor.

Compete Teknoloji Direktörü Danielle Nohe, iPhone ve Android kullanıcı özelliklerinin endüstrinin ne yöne gittiğini belirleyen bir faktör olduğu göz önüne alınacak olursa, hangi tür reklamların kullanılmasının daha etkin olacağının bu ve bunun gibi araştırmalarla belirginlik kazandığını iletti.

MediaPost yöneticisi Mark Walsh ise uygulama içerisi reklamlarının daha zengin görseller ile daha geniş boyutlarda ve oyun gibi dikkatin daha toplu olduğu zamanlarda yer aldığını, gerek görsellik gerekse zamanlama ile bu tarz reklamların kullanıcıların akıllarında daha fazla yer ettiğini belirtti.

comScore tarafından yayınlanan bir araştırma akıllı telefon kullanıcılarının %80’inin Mart ayı boyunca mobil web tarayıcısı (%82.3) ve uygulama (%85) kullandıklarını, buna karşın normal telefon kullanıcılarının %19.1’inin cep telefonlarından tarayıcılara bağlandığı, %16’sının mobil uygulama kullandığı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*