13 Kasım 2018

Dijital Etiketle Raflarda Farklı Fiyata Son

Mobit dijital etiket 1

Ürün satın alınırken rafta görülen fiyat ile kasada karşılaşılan fiyat farkı tüketici ile satıcı arasındaki büyük sorun oluşturuyor. Amazon örneğinde olduğu gibi fiziksel mağazaya sahip e-ticaret sitelerinin daha çok satış yaptığı dikkate alındığında bu sorun daha da büyüyor. Dijital raf etiketi kullanan mağazalar ise raftaki fiyatlarla kasa fiyatlarını eşitleyerek anında güncelleme yapıyor ve hiçbir masrafa girmeden rafları indirim kampanyalarıyla güncelleyerek müşteri memnuniyetini artırıyor.

İlgili yazı: Amazon’dan e-ticaret dersi > online satışları artırmak için fiziksel mağaza açın

Fiyatları anında güncelleyin

Mobil dijital etiket sistemi perakende mağazalarda yaşanan raf etiket fiyatı ile satış sırasında kasada ortaya çıkan fiyat tutarsızlıkları ortadan kaldırılıyor ve raf ürün fiyatlarının merkezden kolayca yönetilmesine imkan tanıyor.

Mobit Bilişim Teknolojik Hizmetler Direktörü Bahattin Alcan dijital etiket sisteminin avantajlarını şu şekilde dile getirdi: “Mağaza ve satılan ürün sayısının artmasıyla birlikte, kağıda basılan etiketlerde yaşanan sorunlar gittikçe artırıyor. İşte bu bağlamda dijital raf etiket sistemi, tüm mağazalarda aynı anda fiyatları değiştirip yönetmeye yardım eden en gelişmiş satış destek çözümlerinden biri olarak öne çıkıyor. Perakende firmaları için müşteri sayısının artırılması ve mağazaların yüksek ciro yapmasına katkı sağlayan en önemli faktör ürün çeşitliliği. Ürün çeşitliliği arttıkça, raf etiketlerinin yönetilmesi daha da karmaşık hale geliyor.”

İlgili yazı: Online satışları artıran en viral 4 sosyal medya kampanyası

Mobit dijital etiket 3

 

Hanshow distribütörü

Mobit Bilişim’in Türkiye Distribütörlüğünü yaptığı Dünya devi Hanshow Dijital Etiket firması tarafından geliştirilen etiketlerde üç farklı uygulama bulunuyor:

Birinci grupta standart raf önlerine takılan dijital etiketler var. İkinci grupta şarküteri, bakliyat ve kuruyemiş reyonlarında kullanılan dijital etiketler yer alıyor. Üçüncü grupta ise perakende için en çok kullanılacak olan 10 inç büyüklüğündeki sebze-meyve reyonu etiketleri bulunuyor. IP standartlarında olan suya dayanıklı etiketleri 2-3 yıl batarya ömrü ve beş yıl ürün garantisine sahip. 45 metre yarıçapı olan bir alanda yer alan yaklaşık 10-15 bin etikete 5 dakikada fiyat güncellemesi yapılabiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*