18 Kasım 2018

Moda Dikeyi Namshi, Rocket Internet’den İkinci Yatırımını Aldı

NamshiRocket Internet, yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Daha geçtiğimiz hafta FoodPanda’ya gerçekleştirdiği 20 milyon dolar yatırımla haberini yaptığımız şirket, bu kez de Namshi‘ye yaptığı yatırımla Orta Doğu‘ya geri döndü. Şirketin Summit Partners aracılığıyla tamamladığı yatırımın miktarı ise, 13 milyon dolar değerinde.

Ocak ayındaki 1 milyon dolarlık desteğin ardından Rocket’dan ikinci yatırımını alan Namshi, Dubai merkezli, moda dikeyinde yer alan bir alışveriş platformu. Orta Doğu’nun en popüler sitelerinden biri olan Namshi, Samwer kardeşlerin desteğiyle 2012 yılında Zappos klonu olarak kurulmuştu. Şirket şimdilerde, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Bahreyn ve Katar olmak üzere 6 ülkede hizmet veriyor. Yatırımın kesinleşmesinin ardından, Namshi’den gelen açıklama, yatırımın tüketicilerin alışveriş deneyimini yükseltmek amacıyla değerlendireleceği yönünde.

Hatırlayacağınız üzere, Rocket Internet, Türkiye’ye hızlı bir giriş yapmış ve 8 girişimi desteklemişti. Girişindeki hızını geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği çıkışta da koruyan Rocket Internet’in 2013 yılında Orta Doğu’ya yaptığı bu ikinci yatırım, bölgeye ne kadar değer verdiğini bir kez daha ortaya koyuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*