14 Aralık 2018

Moda Odaklı Fransız E-ticaret Sitesi Rad, 3,3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Rad
Geçtiğimiz yıla kıyasla %13,8’lik bir artış gösteren Fransa e-ticaret pazarının moda odaklı online alışveriş mağazası Rad, ilk tur yatırımında 3,3 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Şirkete yatırım yapan firmalardan biri ise ASOS ve Etsy’de yatırım yapmış olan Index Ventures.

Diğer yatırımcılar arasında yaptığı yatırımdan sonra Rad’in yönetim kuruluna katılacak olan melek yatırımcı Nicolas Santi-Weil ve New York merkezli Vaizra Seed Fund bulunuyor.

Kendini farklı ve özgün moda, sanat ve tasarım ürünlerinin keşfedileceği bir platform olarak tanıtan Rad, aldığı bu yatırımla beraber Almanya ve İngiltere pazarına açılmayı hedefliyor. Avrupa’nın en büyük iki pazarına sahip bu iki ülkeye açılmanın yanı sıra şirket lojistik konularına da yatırım yapmayı hedefliyor.

Şirketin Kurucu Ortağı David Smadja, bu yatırım ile markalarını geliştirerek, ekiplerini daha da büyüteceklerini belirtti. Kullanıcılarına geniş bir yelpazede ürün sunmak istediklerini de sözlerine ekleyen Smadja, bir yandan da genç ve yetenekli tasarımcılar için bir kuluçka merkezi olmak istediklerinden bahsetti.

Geçtiğmiz yıl Temmuz ayında açılan şirketin 1 milyon üyesi bulunuyor ve şirketin hedefi ilk yılın sonunda 15 milyon euroluk bir gelir elde etmek. Avrupa’nın 3. en büyük e-ticaret pazarı olan Fransa’da 24 milyon online alışveriş yapan kullanıcı bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*