14 Kasım 2018

İkinci El Moda Platformu Modacruz İlk Çeyrekte Yüzde 500 Büyüdü

Modacruz-moda-eticaret-online_perakende-pazar_yeriTürkiye’de moda odaklı online pazar yeri girişimi olarak öne çıkan Modacruz, bu yılın ilk çeyreğinde 2015’in aynı dönemine göre yüzde 500 büyüdü. E-ticarette internet kullanıcılarını ikinci el modaya alıştıran marka 2014’te açıldığından bu yana, güçlü iş modelinin de etkisiyle kısa sürede büyük ivme yakaladı. Bugün site içerisindeki ürünlerin toplam değeri 155 milyon TL’ye ulaşıyor.

Buradan alışveriş yapan kadınların toplam tasarrufu ise yılda 50 milyon TL’yi buluyor. Hem mobil uygulama hem de web üzerinden kullanılabilen Modacruz, ayda 5 milyon kez ziyaret ediliyor. 50 kişilik bir ekiple faaliyet gösteren Modacruz replika ve hasarlı ürün satışını engellemek için de ödeme sistemi aracılığıyla önlem alıyor. Ünlü isimler ve bloggerların da gardıroplarını açtığı Modacruz, Türkiye’de modasever kadınlar arasında iletişimin ve alışverişin yeni adresi olarak görülüyor.

İlgili yazı: İçerik Pazarlama ve Satış Kolaylaştırma Birlikte Nasıl Kullanılır?

Toplam envanter değeri 155 milyon TL

İkinci el moda platformu Modacruz, yılın ilk çeyreğinde cirosunu geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 500 artırdı. Türkiye’nin en büyük moda odaklı online pazar yeri girişimi olarak öne çıkan markanın şimdiki hedefi ise, geçtiğimiz yılın cirosunu yılsonunda da 5’e katlamak.

2014 yılında kurulan Modacruz, Türkiye’deki internet kullanıcılarının beklentilerine hitap eden güçlü iş modeli ile kısa sürede başarıyı yakaladı. Kullanıcılar sitede, giymediği kıyafetlerini diğer modaseverlerle buluşturarak nakit elde edebiliyor veya orijinal marka ürünleri kolayca satın alabiliyor. Marka, yalnızca modaya odaklanıyor olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor.

Aksesuardan dış giyime sitedeki on binlerce ürünün toplam değeri 155 milyon TL’ye ulaşıyor. 900’ü aşkın markaya ulaşılabilen sitede hem lüks ve tasarım kıyafetler hem de daha uygun fiyatlı fast-fashion markalar bir arada yer alıyor; her bütçe ve her zevke uygun bir model bulunuyor.

İlgili yazı: Mutsuz Müşterinin Yarısı Rakip Firmaya Gidiyor

50 milyon TL tasarruf ettirdi

Marka iş modeliyle kadınlar arasında paylaşım ekonomisini de destekliyor. Sitede yüzde 90’a varan indirimlere ulaşılabiliyor. Modacruz kullanıcıları sadece geçtiğimiz yıl içerisinde marka kıyafetleri ikinci el tercih ederek toplam 50 milyon TL tasarruf etti.

Modacruz’a hem mobil uygulaması hem de web’den ulaşılabiliyor ve ayda toplam 5 milyon kez ziyaret ediliyor. Bu operasyon 50 kişilik bir ekiple yürütülüyor.

Tüm alışverişler güvence altında

Modacruz, replika ya da hasarlı ürün satışının önüne geçmek için bir ön denetleme mekanizması olarak, siteye yüklenen ürünlerin tümünü yayına almadan önce inceliyor. Fakat tam bir güvence sağlamak için, ödeme sistemini bu doğrultuda oluşturmuş durumda. Modacruz üzerinden bir ürün satın alındığında, ödeme ancak kullanıcı ürünü teslim alıp onayladıktan sonra satıcının hesabına geçiyor. Sipariş kullanıcıya ulaşmamışsa ya da ürün ilandaki tanıma uymuyorsa ücretsiz iade yapılıyor.

Ünlü gardıropları ilgi çekiyor

Moda dünyasına seçimleriyle yön veren ünlü isimler ve moda blogger’ları da Modacruz’u keşfedenler arasında. Deniz Akkaya, Ayşe Kucuroğlu, Ece Erken ve Gamze Biran gibi başarılı isimler, sitede hem alışveriş yapıyor hem de kendi Modacruz dolaplarını açarak ürünlerini satışa sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Keşke yazı hazırlanmadan önce şikayetvar.com a bir göz atılsaydı ayrıca 155 milyon TL envanter şişirilme rakam,değerinin çok üstünde ürünler konulmuş hatta 90bin TL ye sahte çanta bile var .Yatırımcılar bu şekilde yatırım yapıyorsa vay hallerine..

Fikrini söyle

*