15 Kasım 2018

Modanisa Aslanoba Capital’den 2 Milyon Dolarlık 2. Tur Yatırımını Aldı

modanisa-beyaz
2013 yılının şüphesiz en çok konuşulan isimlerinden Hasan Aslanoba yıl sonu yaklaşırken bir yatırım haberi ile daha gündeme geldi. Aslanoba Capital isimli yatırım fonu ile bu yıl içinde 36 farklı şirkete yatırım yapan Aslanoba bu yatırımlardan 11 tanesini açıklamamıştı.

Bu açıklanmayan yatırımlardan biri de Şubat ayında Modanisa adlı girişme yapılmıştı. Şubat ayında 1 milyon dolarlık yatırım alan şirket, Kasım ayı sonunda Aslanoba Capital’den ikinci tur yatırımını aldı. Bu yatırımın değeri ise 2 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Girişimin Şubat-Kasım dönemindeki aylık cirosunu üç katına çıkartması ve operasyonel verimliliğini artırmaya başlamasından dolayı Aslanoba Capital tarafından ek yatırım yapılma kararı alındığı da açıklanıyor.

100’den fazla çalışanı bulunan Modanisa’nın CEO’luk görevini Sami Guzel yapıyor ve şirketin kurucu ortakları arasında Kerim Ture ve Lale Tuzun da bulunuyor. Şu an için 45 farklı ülkeye satış yapmak da olan girişimin yurtdışı satışları toplam satışlarının yüzde 26’lık bir bölümünü oluşturuyor. Girişimin hedefi ise küresel boyutta isminden söz ettiren ilk Türk e-ticaret şirketlerinden biri olmak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Aslanoba gerçekten yatırımcılığın ne demek olduğunu gösterdi bize. Onun için en güzel tabir seri yatırımcı. Yaptığı yatırımlar gelecekte büyüme potansiyeli yüksek girişimler. Özellikle böyle yurt dışına açılan girişimlerin daha büyüyeceğini düşünüyorum. Arap ülkelerinde rahatlıkla ilgi görebilir. Ülkemiz tekstil sektöründe oldukça iyi durumda. Bunuda değerlendirmek gerek.

Fikrini söyle

*