18 Kasım 2018

1000’in Üzerinde Markayı Tek Noktada Buluşturan Platform: ModaSor.com

Moda SorGiyim, ayakkabı, çanta, kozmetik ve  aksesuar kategorilerindeki çok sayıda e-ticaret sitesini aynı çatı altında toplayan ModaSor.com, kullanıcılarına moda ve güzellik ile ilgili aradığı birçok ürünü tek bir platformda sunma amacını taşıyor.

Bunun yanında kullanıcılar, private shopping siteleri de dahil olmak üzere tüm sitelerdeki ürünlere tek noktadan ulaşıp, girişimin sunduğu ekstra filtreleme özellikleri (renk ve tür seçenekleri gibi) ve dönemsel koleksiyonlardan da faydalanıyorlar. İsterseniz gelin, ModaSor.com’u daha yakından tanıyalım:

Kurucu ekip 4 Boğaziçili girişimciden oluşuyor

Resmi olarak 2012 yılının Şubat ayında start alan ModaSor.com projesi, beta yayınına ise Temmuz ayında başladı. Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun Barış Aygören, Çağsun Acemoğlu, Deniz Ulus ve Halil Alper Öner adlı dört genç ve dinamik girişimci tarafından hayata geçirilen ModaSor.com, editörler dahil 8 kişilik bir ekiple hizmet veriyor.

Deniz Ulus: “ModaSor.com, e-ticaret pazarının büyümesinin sonucunda, hem kullanıcıların bu kadar fazla seçenek arasında kaybolması, hem de e-ticaret sitelerinin satın alım yapacak kullanıcıyla buluşmasının zorluğu olarak ortaya çıkan, sektördeki en önemli 2 ihtiyacı temel alıyor. Bu anlamda hem kullanıcılarımıza Türkiye’nin en iyi online mağazalarına tek noktadan ulaşabilmenin kolaylığını sunuyoruz, hem de e-ticaret sitelerine yüksek dönüşümlü trafik sağlıyoruz.”

ModaSor.com

Sitede 100 bin ürün ve binin üzerinde marka bulunuyor

ModaSor’da mevcut durumda Trendyol, 1v1y, Daybuyday, Lidyana, Zizigo, Butigo gibi mağazaların da dahil olduğu 20 mağaza, günlük olarak değişmekle beraber yaklaşık 100.000 ürün ve 1.000’in üzerinde marka bulunuyor. Ayrıca, kurucu ortaklardan Deniz Ulus‘tan aldığımız bilgilere göre sitede en çok ayakkabı, elbise ve takı ürünleri satılıyor ve kullanıcılarına günün trendlerini baz alarak sundukları “Yılbaşı Kıyafetleri”, “Ofis Şıklığı” gibi özel içerik ve koleksiyonlar da büyük ilgi görüyor. Deniz Ulus’un belirttiğine göre, şu anda ModaSor.com’dan en çok sipariş verilen şehirlerin başında İstanbul, Ankara ve İzmir gelse de bunun yanında Samsun, Erzurum gibi şehirlerden de önemli ölçüde kullanıcıları bulunuyor.

Girişim, satış ortaklığı yani “Affiliate” modelinden gelir elde ediyor

Birden fazla farklı gelir modeline sahip olan girişim öncelikli olarak, ModaSor.com üzerinden gerçekleşen satış ve yönlendirmeler için yaptıkları ücretlendirmelerden belirli bir kar sağlıyor. Bunun yanında online mağazalarla ve ünlü markalarla işbirlikleri geliştirdiklerini ifade eden Ulus, ortalama paket tutarı 100 TL’nin üzerine çıktığını açıklıyor.

Konu alışveriş olunca sitedeki ziyaretçilerin büyük bir çoğu kadınlarda oluşuyor haliyle. Girişimciler ise hedef kitlelerini giyim, kozmetik, aksesuar, vb. alanlarda, daha önce en az bir kez online alışveriş yapmış olan kullanıcılar olarak belirlemiş. Oldukça yeni bir e-ticaret sitesi olmasına rağmen aylık 40.000 tekil ziyaretçi rakamına ulaşan girişim, 2013 yılı içerisinde aylık 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. ModaSor.com’un yakın dönem planları arasında ayrıca, kullanıcı ve partner deneyiminde ciddi bir ilerleme kaydetmek için bambaşka yeni hizmetler sunmak da bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*