12 Kasım 2018

Üniversite Yurdunda 25 Milyon Dolar Yatırıma ModCloth’un Hikayesi

Amerikalı online vintage giyim mağazası ModCloth‘un hikayesi aynı garajda kurulan e-ticaret sitelerini andırıyor.

Üniversiteli sevgililer Susan Gregg ve Eric Koger tarafından üniversite yurt odalarında başlatılan Modcloth, şimdilerde ABD’nin en hızlı büyüyen online ticaret siteleri arasında yer alıyor.

Eric Koger’ın o dönemler kız arkadağı olan Susan Gregg’in ikinci el mağazalarından aldığı ve çoğu zaman hiç kullanmadığı kıyafetleri satabilmesi için tasarladığı bir e-ticaret sitesi olan ModCloth, o kadar hızlı bir büyüme grafiğine ulaşmış ki, ikili üniversite sonrasında iş bulmak yerine tam zamanlı olarak sitelerine ağırlık vermeye başlamışlar.

Zamanla ikinci el ürünlerin yerini bağımsız tasarımcıların vintage ürünlerinin aldığı ModCloth, hızlı büyüme potansiyeli ile yatırımcıların da dikkatini çekmiş.

2010 yılında 20 milyon dolarlık yatırım alan sitenin yeni yatırımı, Norwest Venture Partners, Accel Partners ve sitenin var olan bazı yatırımcıları tarafından gerçekleştirildi.

25 milyonluk yeni yatırımları ile site geliştirme, pazarlama çalışmaları ve yeni işe alımlara ağırlık vereceklerini belirten site kurucular, site üyelerinin hangi tasarımların üretime geçmesini talep ettiklerini oylayabilecekleri bir sistem kurmayı da planladıklarını ifade ediyorlar.

2002 yılında kurulmuş olan site, şimdilerde 300 çalışanı ile 3 farklı lokasyonda hizmet sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*