19 Kasım 2018

Eski IBM Mühendisinden Aksesuarıyla Birlikte Kıyafet Satış Sitesi: Modington.com

Pinterest üzerinde beğenilen kıyafetlerin özellikle kadın tüketiciler tarafından paylaşılma oranlarının hızlı artışından yola çıkan eski IBM mühendisi Pranav Dharma, kadın tüketicileri hedefleyen, sadece kıyafet değil giyim ürünlerini uyumlu takı ve ayakkabı gibi aksesuarları ile birlikte satan yeni bir site ile e-ticaret hayatına atılıyor.

Kadınların Pinterest üzerinde paylaştıkları moda resimlerindeki ürünlerin tamamını aynı anda almak istedikleri düşünülerek kurulan Modington, e-ticaret sitelerinin kadın tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarına tam hitap edemediğini öne sürüyor.

Kıyafetleri uyumlu aksesuar ve ayakkabıları ile set halinde satışa sunan ve Pinterestle entegreli bir şekilde hizmet veren Modington’ın kurucusu Dharma, eşinin alışveriş alışkanlıklarını uzun süre takip ettiğini, kıyafetlere uyumlu aksesuar, ayakkabı ve çanta gibi ürünlerin hep birlikte satışa sunulduğu sitesinin kadın tüketicilerin işlerini kolaylaştıracağına inandığını belirtiyor.

Karısının online bir sitede bir giyim eşyası alışverişi yaptıktan sonra, buna uyumlu aksesuar ve ayakkabı bulabilmek için uğraştığına şahit olduğunu paylaşan Dharma, Modington’ın tüm bir takım halinde tüm moda görünümünü satarak bu uğraşı azaltmayı hedeflediğini ekliyor.

Kadın tüketicilerin Pinterest üzerindeki giyim paylaşımlarını da site kurulumunda dikkatlice incelediklerini açıklayan Modington kurucusu, satışa sundukları ürünlerin birbirinden ayrı olarak, ya da indirimli bir şekilde takım halinde satışa sunulacağını paylaşıyor.

Şimdilik 19 farklı takım kıyafet ile yayına başlayan site, Pinterest kullanıcı alışkanlıkları ile oluşturduğu yapısıyla aksesuarlarla farklılık yakalamayı hedefleyen kadın tüketicileri tatmin edebilecek mi zaman içerisinde göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*