12 Kasım 2018

MOL Global, PaytoGo’dan Sonra AyoPay’i Satın Aldı

Geçtiğimiz hafta Türk online mobil ödeme hizmet sağlayıcısı PaytoGo ve E-Pin satış portalı Game Sultan‘ın çoğunluk hisselerini satın alarak adından söz ettiren Malezya kökenli MOL Global‘in yatırımlarının ardı arkası kesilmiyor.

Şirket şimdi de Endonezya’da hizmet veren AyoPay’i satın aldığını duyurdu. Tech In Asia’nın haberine göre, bu anlaşmanın tamamlanması 6 ay sürdü ve henüz bu satın almayla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. AyoPay’in bu satın alma öncesinde de MOL ile bir iş ortaklığı bulunuyordu ve anlaşmayla beraber AyoPay, MOL Global’in bünyesindeki çalışmalara devam edecek. AyoPay ayrıca MOL Global’in sanal parası MOL Point’leri ülke genelinde dağıtacak ve ülke genelindeki 40.000 perakende noktasında ve internet kafelerde satışa sunacak.

MOL AyoPay

MOL Global’in hizmet verdiği alanlar sadece mobil ödeme sistemleri üzerine yoğunlaşmış değil. Asya pazarına odaklanmış ve Facebook’un oyunlarına rakip olarak öne çıkan online oyun sitesi Friendster‘ın da sahibi olan MOL, kullanıcılara sosyal platformlar üzerinden de MOL Point‘leri sunuyor.

Kullanıcılar bu puanlarla sanal ürünleri satın alabiliyor ve online para transfer işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Endonezya gibi bir pazarda sadece 1 milyon civarında kredi/banka kartı kullanıcısının bulunması MOL ve AyoPay için bir avantaja dönüşebilir; çünkü MOL Point’leri ülke genelinde yaygınlaştırarak kullanıcıları internet üzerinden alışverişe yönlendirebilirler.

Malezya, Singapur, Filipinler, Tayland, Hindistan, Amerika, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da hizmet vermente olan MOL, ayda 5 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştiriyor. Şirketin online para servisi MOL Point’ler ise 80 ülkede 600.000 farklı kanalda satışa sunuluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. zaten yabancılar ısık gordugu herseyı satın alır sonra kapatır

Fikrini söyle

*