19 Kasım 2018

Monitise, Pozitron’u 100 Milyon Dolara Satın Aldı

pozitonr monitise satın alma

12 farklı ülkeye perakende, bankacılık, ilaç sektörü ve telekomünikasyona yönelik mobil yazılımlar sunan Pozitron, Monitise tarafından 100 milyon dolara satın alındı.

Fatih İşbecer’in 2000 yılında kurduğu ve 2006 yılından beri de mobil yazılımlar üzerine odaklanan şirketin ortakları arasında Fırat İşbecer ve Mete Balcı da yer alıyor.

Basın açıklamasında anlaşmanın hisse karşılığında yapıldığını dile getiren Monitise, Pozitron ortaklarına şu anki değeriyle 24 milyon sterlinlik Monitise hissesi verildiği belirtiliyor. Eğer 3 yıllık earn out süreci sonrasında şirketler arasında belirlenene hedefler gerçekleştirilirse Monitise Pozitron’a 36 milyon sterlinlik bir ödeme daha yapacak.

Şu an 130 çalışanı olan Pozitron’un satın alma işlemi öncesi karlı ve borcu olmayan bir şirket olduğunu basın açıklamasında belirten Monitise, Pozitron’un kasasında 2 milyon sterlin olduğunu da belirtti.

Fatih İşbecer’in ve diğer ortaklarının bu satın alma işlemi sonrasında işlerinin başında olacakları belirtilirken, Pozitron ekinin de işlerine devam edecekleri belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*