16 Aralık 2018

Motorola Yenilenmiş Yaklaşık 100 Tableti Eski Kullanıcılarının Kişisel Bilgileriyle Sattı

Kullanıcıların satın alıp memnun kalmadıkları ya da teknik arızalardan dolayı geri iade edilen ürünlerin fabrikalarında yenilenip satılması ABD’de oldukça büyük bir pazar oluşturuyor.

Refurbished (yenilenmiş) adı ile tekrardan piyasaya sürülen bu ürünler, aynı konumdaki yeni ürünlere kıyasla oldukça ucuz fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor.

Motorola, fiyat odaklı kullanıcılar tarafından tercih edilen bu yöntemde, büyük bir hata yaparak müşterilerini şaşkınlığa uğrattı.

Geçen sene Motorola Xoom tablet alıp iade etmiş olan yaklaşık 100 kişinin tablet cihazı, Ekim ve Aralık ayları arasında önceki kullanıcılarının kişisel bilgileri ile Woot.com sitesi üzerinden satıldı.

Amazon, Best Buy, Ebay, Staples gibi mağazalardan satın alınıp geri iade edilen tablet cihazlarının bir kısmını yenileme esnasında bir önceki kullanıcıya ait verileri temizlemeyi unutarak satışa sunan Motorola, bu tabletlerin iade esnasında eski sahipleri tarafından silinmemişler ise resim, email, şifre gibi kişisel bilgileri barındırıyor olabileceklerini açıkladı.

Motorola, kişisel gizliliğin sınırlarını zorlayan bu hatasını, söz konusu mağazalara Xoom tablet iadesi yapmış olan kişilere Experian’a ait kişisel bilgi koruma ve takip etme üyelik sistemi Ptotect MyID üyeliği hediye ederek gidermek için çabalıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*