19 Aralık 2018

Motors.co.uk Mobil Site Ziyaretleri %300 Arttı

İngiltere’nin en büyük online araba alım satım sitesi Motors.co.uk, son bir sene içerisinde mobil site ziyaretlerinde %300 artış olduğunu belirtti.

Site yöneticisi Phill Jones, artışların akıllı telefon kullanımlarındaki artışla doğru orantılı olarak ilerlediğini, iPhone ve Android uygulamalarının indirilme oranında da geçen 9 ay içerisinde %66 artış olduğunu belirtti.

Özellikle otomobil bayiilerinin web sitelerine daha fazla müşteri çekebilmek adına mobil sitelerine ve uygulamalarına önem vermeleri gerektiğini belirten Jones, mobil siteleri üzerinden de birçok yeni müşteri kazanımı yaşadıklarını iletti.

Online mağazaların mobilde bütün enerjilerini iPhone uygulamalarına harcamalarının da hatalı olacağını ileten Jones, geçtiğimiz 12 ay içerisinde Android ve Blackberry kullanıcılarına yönelik uygulama ve mobil optimize sitelerin oldukça yararlı olduğunu gördüklerini paylaştı.

Kısa bir süre önce Jumptap tarafından yapılan bir araştırma, ABD’de mobil araba alım satım siteleri ziyaretlerinde oldukça dikkat çekici bir artış olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Mobil aramalarda %463 artış olduğunu belirten Jumptap yetkilileri, online aramalarda ise %30 artış olduğu bilgisini paylaşmışlardı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*