17 Kasım 2018

Mükemmel Başlığı Yaratma Sanatı [İnfografik]

Bir yazar,içerik üretimi sırasında tüm zamanının yarısını ikna edici bir içerik başlığına harcamalıdır. Niye diye sorabilirsiniz. Çünkü her 10 kişiden 8’i başlıkları okurken yalnızca geri kalan iki kişi yazının devamını okur.

Olumsuz kelimeler, kullanılan sıfatlar, sayılar, kişiselleştirmeler ve dahası. Birçok etken iyi bir başlığın belirlenmesinde büyük rol oynuyor.

Quicksprout; bir blog yazısı ya da sosyal medya başlığının gizli formülünü ve başlıklarınızın niye başarısız olduğunu ortaya çıkartan bir infografik hazırlamış.

Peki bir başlığı gerçek anlamda iyi yapan şey nedir ve nasıl yazılmalıdır?
bir-basligi-ne-iyi-yaparSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. İnfografiği çevirdiğiniz için teşekkür ederiz, işimize kesinlikle yarıyacaktır.

  2. Kendimce bir kısmını daha önceden uyguladığı mı düşünüyordum, fakat bu yazı sayesinde bir kaç tane daha farklı bilgi öğrenmiş oldum. Bakalım ilerleyen günlerde uygulamaya çalışacağım umarım başarılı olurum.

  3. Çok güzel ve anlaşılabilir bir dilde yazılmış bir yazı. Çok teşekkürler…

  4. Gercekten mukkemmel ve cok ise yarayacak bir post. Hikaye anlatmiyor, dogrudan uygulanacak seyleri soyluyor. Uygulamaya yonelik iceriklerin artmasi lazim.

  5. çok güzel bir açıklama olmuş elinize sağlık

Geribildirimler

  1. […] infografiğe göre ‘bir başlığı ne iyi yapar?‘ sorusuna çözüm ürettiler. ETicaretMAG ise ingilizce bilmeyenler için türkçe olarak çevirdi ve birçok blog yazarlara yardımcı oldu. […]

  2. […] hazırlanan infografiğe göre ‘bir başlığı ne iyi yapar?‘ sorusuna çözüm ürettiler. ETicaretMAG ise ingilizce bilmeyenler için türkçe olarak çevirdi ve birçok blog yazarlara yardımcı oldu. […]

Fikrini söyle

*