14 Aralık 2018

Multimedya Ürün Tanıtımları E-ticaret Satışlarını Arttırıyor

Adobe Scene7 2011: Digital Marketing in the Next Decade (Gelecek 10 Yılda Dijital Pazarlama) araştırmasına göre profesyonel pazarlama uzmanlarının %39’u ürünlerin multimedya tanıtımlarının (360 derece ürün fotoları, ses, video ve flash kullanımı) satışları arttırmada çok etkin bir yöntem olduğunu belirtti.

Etkin ürün tanıtımı için uzmanlar tarafından belirlenen diğer yöntemler ise reklam ve tanıtım (%36); mobil ürün bilgilendirmesi (%36); zoom, animasyon ve ürünün çevre görüntülenmesi (%34) ve mobil stok durumu bilgisi paylaşımı (%34) olarak belirlendi.

Adobe Scene7 2011: Digital Marketing in the Next Decade araştırmasındaki 1,941 katılımcının %9’unu perakendeciler oluşturuyor. Katılımcı profilinin diğer kısmını üretici firmalar, reklam ve medya ajansları oluşturuyor.

Raporda aynı zamanda mağazaların %27’sinin broşür ve katalog gibi basılı ürünlerini bu yıl online olarak yayınlamayı planladıkları da belirtildi.

Rapora katılanların bu sene daha fazla önem vermek istedikleri diğer alanlar ise multimedya ürün tanıtımları (%23), animasyon (%22), hızlı göz atma ve ürünün üzerinde gezme seçenekleri (%21), alternatif resimler (%20) ve 3-D görüntüleme seçenekleri (%20) oluşturuyor.

DueMaternity.com yetkilileri 360 derece görüntüleme özelliği olan ürünlerin diğer ürünlere oranla %27 daha fazla satıldığını belirtiyor.

Online giyim ve aksesuar web sitesi Aginstnudity.com CEO’su Louis Moreau ise normalde bir kullanıcının ürün sayfasında ortalama 10 saniye harcadığını, sitelerine 360 derece ürün fotolarını ekledikten sonra bu sürenin 15-20 saniyeye çıkmasını beklediklerini, sitede harcanan sürenin artışının satışları arttıracağına inandıklarını iletti.

Hızlı göz atma ve üzerinde gezinme seçenekleri geçen seneye kıyasla en hızlı yükselen (%13) alan.

Multimedya ürün tanıtımları ile müşteri ürünü daha doğru ve net görüp satın alma kararı veriyor ve bu da doğal olarak e-ticarette ürün iade oranlarını azaltmaya da katkı sağlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*