16 Aralık 2018

Müşteri Emaillerinin %20’si Gelen Kutusuna Ulaşmıyor

E-mail pazarlama, hala online pazarlama yöntemleri arasında en etkili yöntemlerden biri olarak belirtiliyor.

Return Path tarafından yapılan bir araştırma ise, bu emaillerin neredeyse %20’sinin tüketicilerin gelen kutusuna bile ulaşmadığını ortaya çıkarıyor.

Return Path tarafından yeni yayınlanan “The Global Deliverability Benchmark Report”, pazarlamacıların en çok güvendiği reklam kollarından biri olan email pazarlamadaki sorunları gözler önüne seriyor.

Firmanın Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya Pasifik genelinde 149 internet hizmet sağlayıcısı ile yaptığı araştırmada, 2011’in ilk yarısında emaillerin hedeflenen kitleye ulaşmadaki zorlukları belirlenirken, ABD ve Kanadalı tüketicileri hedefleyen email kampanyalarının hedefine ulaşma oranının en yüksek olduğu bildiriliyor.

E-mail hizmet sağlayıcısı Return Path, dünya genelinde ilk 6 ayda yollanan emaillerin %81’inin hedefledikleri kişilere ulaştığını, %7’sinin junkta kaldığını, %12’sinin ise tüketiciye hiç bir zaman ulaşmadığını belirledi.

Kuzey Amerika emaillerinin ulaşma oranının %86 olduğunu belirten firma, Avrupa’da bu oranın %84 olduğu belirtilirken, Asya Pasifik’in %78’lik bir ulaşma oranına sahip olduğu bilgisi paylaştı.

Return Path, özellikle iş hesaplarına atılan emaillerin ulaşma oranının daha düşük olduğunu da paylaşırken, pazarlama uzmanlarının maillerin spam ve junka ulaşma oranlarını da hesaba katan toplam ulaşma rakamlarını değil, gelen kutusuna varma oranlarını dikkate almalarının öneminin altını çizdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bana gönderilen “fırsat” ve “grup” mesajlarının hiçbiri yani yüzde sıfır’ı ulaşıyor. Onların anlamsız ve tutarsız mesajları, aslında potansiyeli yüksek müşterileri kızdırıyor, uzaklaştırıyor.

Fikrini söyle

*