19 Aralık 2018

Müşteri Kaybeden Netflix’ten Geri Adım

Oldukça kötü bir sene geçirdi derken, 2011 4. çeyrek raporuyla şaşırtan Netflix, kaybettiği DVD müşterilerini yeniden kazanmak için ilk adımını attı.

Forbes tarafından 2012’ye zararla gireceğinin öngörüldüğü firma, ABD’de kaybettiği müşterileri uluslararası genişleme ile kazanma çalışmaları içerisindeydi.

2011 ortalarında DVD ve online video hizmetinin beraber sunulduğu paket fiyatında %60 zamma giderek, sadece DVD gönderim hizmetini de iptal eden Netflix, uzun süren bir durum değerlendirmesinin ardından DVD gönderim hizmetini önceki fiyatı olan 7.99$’a tekrardan yayına soktu.

Bir süre önce DVD gönderim hizmetini ayrı bir marka altında sunma kararı veren Netflix, hizmet yayınını yapmasının ardından bir hafta geçmeden gelen olumsuz yorumlar neticesinde bundan vazgeçmişti.

ABD’de özellikle online video izleme ayağında rekabetin artması, Netflix’i daha dikkatli adımlar atmaya sevk ederken, firmanın eski hizmetini müşterilerine yeniden sunması ile kaybettiği kesimi kazanıp kazanamayacağı merak konusu oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*