18 Aralık 2018

Müşteri Memnuniyeti İçin, Müşterileri İzlemeyin

Hemen konuya girelim. RichRelevance yaptığı bir araştırmada, müşterilerin en “istemediği” teknolojilerin üçünü sıralıyor:

  • Klasik fiyat etiketleri yerine fiyatların müşteriye göre değiştirildiği dijital fiyat etiketleri.
  • Soyunma odalarında, müşterinin denediği giysiye göre tavsiyeler veren ekranlar.
  • Yüz tanıma teknolojisi ile müşterinin alışveriş potansiyelini belirleyip bunu satış ekibine ileten veya yaş/cinsiyet tahmini yapıp buna göre otomatik olarak ürün öneren teknolojiler.

Müşteriler yalnızca etkileşime girmeye hazır olduklarında dijital kişiselleştirme teknolojilerini kullanışlı buluyorlar. Mağazadan içeri adımlarını attıkları anda karşılarına kişiselleştirilmiş bir ekranın çıkmasına veya soyunma odasında giysi denerken benzer bir teknoloji ile etkileşime girmeye hazır olmayabilirler. Ancak araştırma ayrıca gösteriyor ki, bir satın alma kararı vermeden hemen önce konuyla ilgili bilgiye, promosyonlara ve dijital kişiselleştirme teknolojilerine açıklar.

Peki, müşteriler ne istiyorlar? Ürünleri mobil cihazları ile taratıp, ürün tavsiyeleri, yorumları ve fiyat karşılaştırmaları görmek, ürünün mağazanın neresinde bulunduğunun bir krokisini görmek, lokasyon tabanlı ve kişiselleştirilmiş promosyonlar sunan bir sistem.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*