17 Kasım 2018

Müşteri Sadakat Programınızı Geliştirmeniz İçin 3 İpucu

Yakın zamanda Points‘in yayınladığı ve müşteri sadakat programları üzerine eğilen bir araştırmaya göre online tüketicilerin %48’i daha çok “puan” veya “mil” gibi hediyeler kazanmak için başka mağazalardan alışveriş yapacaklarını açıkladılar. Bu durum, tüketiciler arasında puan kazanmanın alışveriş tercihlerini belirlerken sanılandan daha büyük bir öneme sahip olduğunu gösteriyor. Bu yüzden hem günlük, hem de duruma özel puan kazanımlarını tüketici işin kişiselleştirilmesi, müşteri sadakatini çok yükseltebilir.

Küçük kazanımlara izin verin.

Her müşteri mutlaka büyük bir harcama yaptıklarında büyük puanlar kazanmak istemeyebilirler. Sadık ve marka ile etkileşimde olan müşteriler bunun tam tersine, günlük alışverişlerini yaparken satın aldıkları küçük ürünlerden bile firmadan bir şekilde puan kazanmak istiyorlar. Bunu yapabildikleri başka bir firma buldukları anda müşterilerin sizi terk edeceklerine kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Puan biriktirmelerine izin verin.

Sadık müşterilerin çoğu, her zamanki alışverişlerinde küçük indirimler almak için değil, gerçekten büyük veya farklı bir şey almak için puanlarını biriktiriyorlar. Araştırma, bu kitlenin %80 civarında olduğunu gösteriyor. Bu yüzden müşterilerinize zaman içinde küçük ama kesintisiz puan (veya mil, kredi, bonus vb.) kazandırırsanız, hem daha uzun süre müşteriniz olurlar, hem de müşteri deneyimleri olumlu yönde gelişir.

Frekansı arttırın.

Tüketiciler daha çok puan kazanabilecekleri farklı bir yer buldukları anda oraya yöneleceklerdir. Bu yüzden, müşterilere özel puan kampanyaları yapmaktan çekinmeyin. Örneğin, o günlük alışverişinden iki kat puan kazansın. Emin olun müşteri kaybetmekten çok daha ucuz bir yoldur.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*