14 Aralık 2018

Müşteriler Akıllı Telefonları ile Araştırma Yapıp Tabletleriyle Satın Alıyor

Ability Commerce tarafından online trafiği oldukça yüksek 3 online mağaza üzerinde yapılan araştırmaya göre, mobil müşteriler akıllı telefonları ile alışveriş araştırmaları yapıyorlar, fakat satın alımları tablet bilgisayarları ile gerçekleştiriyorlar.

Araştırmayı gerçekleştirdikleri online mağazaların ismini belirtmeyen Ability Commerce, mağazaların mobil trafiğinin büyük bir kısmının tablet bilgisayarlardan değil akıllı telefonlardan geldiğini, buna rağmen alışverişte tüketicilerin tablet bilgisayarlarını kullanmayı tercih ettiklerini belirtiyor.

Tablet bilgisayarlar arasında en fazla trafiğin iPad’den geldiğini de belirten Ability Commerce yetkilileri,
mobil müşterilerin iPadlerinden alışverişi, laptop ya da masaüstü bilgisayarlarından yaptıkları kadar rahat gerçeleştirdiklerini bildirirken, akıllı telefonların mobil alışverişteki yerinin hala çoğunlukla araştırma ile sınırlı olduğunu belirtiyorlar.

Online mağazaların müşterilerin tablet bilgisayar kullanımlarını dikkatle incelemeleri gerektiğine değinen Ability Commerce yetkilileri, mobil internette alışveriş dönüşme oranlarının tablet bilgisayarlarda daha yüksek olduğunun bilinmesi gerektiğini belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Müşteriler Akıllı Telefonları ile Araştırma Yapıp Tabletleriyle Satın Alıyor […]

Fikrini söyle

*