13 Aralık 2018

Müşterilerin Çok Kanallı E-ticaret Beklentileri Gitgide Artıyor

Forrester tarafından Demandware adına yapılan bir ankete göre tüketicilerin çok kanallı ticaret beklentileri mağazaların sunabildiğinden oldukça yüksek.

2011 ilk çeyreğinde ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya genelinde 454 tüketici ve cirosu 250 milyon doların üzerinde olan 192 çok kanallı ticaret olanağı sunan mağaza ile yapılan bu araştırmaya göre, tüketiciler çok kanallı ticareti daha aktif kullanmak istiyor.

Anketten çıkan bilgiye göre, katılımcı mağazaların %87’si çok kanallı ticaret yöntemlerini geliştirmeleri gerektiğine inanıyor. Anketin diğer sonuçları ise şöyle;

  • Tüketicilerin %54’ü dergi ya da kataloglardan ürün barkodlarını okutup perakendecilerin online mağazalarına bağlanmak istiyor fakat bu hizmeti sunan perakendeci oranı sadece %12.
  • Tüketicilerin %62’si mobil web siteleri ya da uygulamaları üzerinden alışveriş yapmaya sıcak bakarken, mobil alışveriş olanağı sunan mağaza oranı %32.
  • Perakendecilerin %29’u müşterilerine ürünlerin mağazada bulunup bulunmadığını mobil cihazlarıyla öğrenme olanağı sunarken, tüketicilerin %38’ü bu hizmeti kullanıyor, %52’si ise kullanmayı planlıyor.
  • Mağazaların %23’ü mobil cihazlarla alışveriş sepetine ürün ekleyip bu ürünü bilgisayar ya da tablet cihazlarıyla alma imkanı tanırken, tüketicilerin %51’i bu fonksiyonun oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyor.

Demandware Pazarlama Başkan Yardımcısı Jamus Driscoll, bu araştırmanın tüketicilerin artık git gide çok kanallı alışverişe alışdıklarını gösterdiğini belirterek, markaların müşterilerinin beklentilerini karşılamak için offline alışverişin yanı sıra online ve mobil alışverişi de önemsemelerinin değerinin altını çizdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*