13 Aralık 2018

Taksi Çağırma Uygulaması myTaxi’ye Daimler’den 10 Milyon Euro Yatırım

Mobil lokasyon bazlı uygulamalar hızlı büyümelerine devam ederken, Almanya’da taksi çağırmayı kolaylaştırmak adına başlatılan myTaxi mobil uygulamasına yeni bir yatırım geldi.

Kullanıcıların lokasyonlarını belirleyerek, uygulama dahilindeki taksi istasyonlarından kolayca taksi çağırtabildikleri uygulamanın yatırımcıları arasında Almanya’nın en büyük 3. araç üreticisi Daimler de bulunuyor.

10 milyon euro yatırım aldığı belirtilen uygulamanın Avrupa pazar payının %80’in üzerinde olduğu paylaşılırken, uygulamanın bu güne kadar 800.000 kere indirildiği ve 7000 taksi şoförünün uygulamayı kullandığı açıklanıyor.

Almanya’daki taksilerin %60’ından fazlasının üreticisi olan Daimler’in yeni yatırımıyla myTaxi uygulamasının %15’ine sahip olacağı ifade edilirken, uygulamanın Almanya, Avusturya ve İsviçre’de 30’dan fazla şehirde kullanımda olduğu, yeni yatırım ile İspanya, Hollanda ve İngiltere’ye yayılmak için çalışmalara başlayacağı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Fikir çok güzel. Elbette fikirler hayata geçerse bir değer ifade ediyor. Kullanılacağını bilsem oturup hemen böyle bir uygulama yazabilirim fakat biz daha taksilerde kredi kartıyla ödeme yapmakta bile ilerleyemedik…

    Internet sayesinde bilgi çok hızlı yayılıyor. Ufuklar hemen genişliyor fakat ortamın ve yerleşik alışkanlıkların değişmesi o kadar hızlı olmuyor.

    • İbrahim ATILMIŞ der ki:

      senin bu yeteneğin varsa kullanılmasından ve satışından endişe etme sen yaz ben anında pazarlarım müşterisi hazır.

Fikrini söyle

*