16 Kasım 2018

N11.com’dan Anadolu KOBİ’lerine E-Ticaret Seminerleri Serisi

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında buluşan Doğuş Planet’in e-ticaret platformu n11.com, e-ticaretin önemini ve sahip olduğu açık pazar iş modelinin sunduğu fırsatları anlatmak üzere Türkiye genelinde seminer serisi başlattı. KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarken diğer bir yandan sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticarete dair algısını değiştirecek çalışmalar yapan n11.com, “n11.com Anadolu’ya Uğur Getiriyor” seminer serisinin ilk ayağını Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’nin desteği ile Antalya’da düzenledi. The Marmara Otel’de düzenlenen seminerde konuşma yapan n11.com Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Nak Kyun Chong, e-ticaretin dünyadaki önemini ve geldiği noktayı vurgulayarak Türkiye’nin bu sektördeki gelişim süreçleri ve ekonomik potansiyelinin altını çizdi. Antalya Esnaf Odası Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok ile gerçekleşen imza töreninin ardından sektöre dair yenilikler ve başarı hikayeleri katılımcılarla paylaşıldı.

KoBİ’ler E-ticaret İle Büyüyecek

Nak Kyun Chong

Nak Kyun Chong

KOBİ’lerin büyümesi ve önünü açılması için e-ticaretin önemini vurgulayan n11.com CEO’SU Nak Kyun Chong:  “Sektörün büyümesi konusunda önemli beklentilerimiz var ve bu sebeple ciddi yatırımlar yapıyoruz. Sektörü büyütürken ekonominin belkemiği olduğunu düşündüğümüz KOBİ’leri e-ticarete taşımak büyük önem taşıyor. Açılışımızdan bu yana geçen 1,5 yıllık zaman zarfında, KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı aracılığıyla avantajlar sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdik. İnternet satışında fiziki mağazaların kira, aidat, depo gibi maliyetleri ortadan kalkıyor, satıcı stok bulundurmak zorunda kalmıyor, daha az istihdam sağlıyor ve toplamda işletme giderleri düşüyor. E-ticaret kanalının sahip olduğu bu avantajları n11.com’un sahip olduğu iş modeli ve güçlü alt yapısı ile birleştirerek KOBİ’ler ile beraber Türkiye e-ticaretini büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Başarı Öyküleri

 

Kadri Özdal

Kadri Özdal

n11.com Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı  Kadri Özdal, e-ticaretin KOBİ’lerin büyümesindeki öneminden bahsederek platformda yer alan satıcıların başarı hikâyelerini paylaştı.  ‘Horizon adlı satıcımız yaklaşık 10 yıldır Ankara’ da mahalle arasında kendi üretimini yapıyor. E-ticaret sayesinde Av sektöründe Türkiye çapında oldukça iyi bilinen bir konuma sahip oldu. Aynı şekilde platformumuzda çiğ köfte satışı gerçekleştiren satıcımız var. Yasin Sayın, adresecigkofte markası ile Adana’dan Türkiye’nin her yerine çiğ köfte satışı gerçekleştiriyor. Yüksek satışı ve tüketici beğenisi nedeniyle yıldızı yüksek mağazalarımızın arasında yer alıyor. Diğer bir ilgi çekici markamız ise, iBuyfan firması. Marka kendine ait tasarımlarla taraftar ürünleri üretiyor. İlginç olan yanı ise Ali Sami Yen ve İnönü Stadyumlarının yıkımı sırasında toprak ve tuğlaları satın alarak o parçalardan özel ürünler yaptırmış olması. Sporline markası ise Kırıkkale gibi küçük bir ilde 5 katlı 2 büyük mağazaya sahip olmasına rağmen aynı zamanda e-ticarete de yatırım yapıyor. Kendilerine ait fotoğraf stüdyoları, dataları ve sadece e-ticaretle ilgilenen 5 personelleri var.’ diyen Özdal, verdiği örneklerle e-ticaretin önemini vurguladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Eticaret.

Fikrini söyle

*