19 Kasım 2018

n11.com’un yeni CEO’su Won Yong, Jo

n11Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında kurulan ve Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşan n11.com’un yeni CEO’su, Won Yong, Jo oldu.

Won Yong, Jo, uzun yıllardır küresel çapta e-ticaret ve bilişim sektöründe kazandığı deneyimleri n11.com’un ve sektörün gelişimine katkı sağlamak, aynı zamanda tüketicinin e-ticaret eğilimini güçlendirmek odaklı çalışmalar için kullanacak. Won Yong, Jo, n11.com’a katılmadan önce SK Planet SEA Daire Başkan ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Yeni dönem ve yeni girişimler

Won Yong, Jo’nun ekibe katılmasından son derece memnun olduklarını ifade eden n11.com’un İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato yeni atamaya ilişkin olarak şunları söyledi: “Kurulduğumuzdan bu yana geçen üç yıllık süreçte, son derece hızlı ve istikrarlı bir büyüme göstererek sektörün en önemli oyuncuları arasına giren n11.com bir başarı hikayesi olarak görülüyor. Yolun ikinci kısmında bizi daha yüksek hedeflere taşıyacak ve e-ticaretin dünyadaki gelişimini Türkiye’ye yansıtacak olan Won Yong Jo’yu aramızda görmekten çok mutluyuz. Won Yong Jo bilgi ve uluslararası tecrübesiyle Türkiye’de e-ticaret kavramını daha da ileriye taşıyacaktır.”

E-ticaretin Türkiye’de gidecek uzun bir yolu olduğunu belirten Won Yong, Jo ise “n11.com, faaliyete geçtiği günden bu yana yükselen bir ivme ile büyüyerek e-ticaret pazarını da büyüttü. 30 bin mağaza, 26 milyon kayıtlı ürün, 137 milyon ziyaretçi sayısı ile sektörün en önemli oyuncularından biri durumuna geldi. n11.com’u milyar dolara götürecek bu ikinci aşamada tecrübelerimin deneyimli ekibimize yön vererek bizi kısa zamanda hedeflerimize ulaştıracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*