21 Kasım 2018

Naked Wines Üyelik Modeli ile Şarap Üreticilerinin Yatırımcısı Oluyor

Tüm dünyada online şarap alışverişine gösterilen talep, bu alanda hizmet veren bir çok e-ticaret sitesinin piyasaya çıkmasını sağlıyor.

İngiltere merkezli online üyelik sistemli şarap alışveriş sitesi Naked Wines, oluşturduğu sistem ile hem şarap üreticilerinin direk tüketiciler ile buluşmalarına olanak tanıyor, hem de tüketicilere şarapların tadları konusunda üreticilere fikir verme şansı tanıyor.

3 yıl önce kurulmuş olan Naked Wines, İngiltere’nin yanı sıra ABD ve Avusturalya’ya da hizmet veriyor. Site ziyaretçilerine aylık 40 dolar ücret ile siteye üye olma, ya da sadece diledikleri şarabı satın alma olanakları sunan Naked Wines, site üzerinden alışveriş yapan şarapseverlere alışveriş yaptıkça bağımsız şarap üreticilerine yatırım yapma olanağı sunuyor.

Aylık üyelik ücretinin direk bağımsız üreticilere iletildiği sitede, bu ücreti ödeyen üyelere üreticilerden ücretsiz şarap numuneleri ve şarabın tadı hakkında yorum ve önerilerde bulunma şansı da veriliyor.

Satış ve pazarlama gibi masrafları kısarak üyelerine şarapları oldukça uygun fiyata sunabilen, aynı zamanda bağımsız üreticileri de kazançlarının büyük bir kısmını satış kanalları ile paylaşmaktan kurtaran Naked Wines, sistemleri ile şarap üreticilerinin ürünlerini market ve içki mağazalarına satmak için çabalamalarına gerek kalmadan, direk tüketiciye sunma fırsatının yanı sıra tasarım, şişeleme gibi hizmetleri de üreticilere verdiklerini paylaşıyor.

Naked Wines, çok iyi bir şişe şaraba 50 dolar verilse dahi, bu paranın anca 7-8 dolarının üreticiye gittiğini, geriye kalanın satış kanalları tarafından paylaşıldığını belirterek, sitelerinin bu fazla masrafları kısarak ve gelirini üretici ile paylaşarak sektöre katkıda bulunmayı planladığını iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*