14 Kasım 2018

5 Adımda Nasıl Satarım? Sevgililer Günü Yıllık E-Ticaret Hacminin %5’ini Oluşturacak

sevgililer_günü-satış-eticaret-online_perakende-prekande-emarsys

Konuk yazarımız Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Murat Erdör, 14 Şubat sevgililer gününün yıllık e-ticaret hacminin yüzde 5’ini oluşturacağını söyleyerek özel günlerde online perakende satışlarını artıran 5 pratik yöntem önerdi:

İlgili yazı: 2016 Online perakende trendleri

1 Başlıklarla ön plana çıkın

Kampanya başlıkları net olarak ana mesajı vermeli ve ilgi çekici olmalı. Başlığınızda “Sevgililer Günü’ne özel ürünler” yerine “Sadece Sevgililer Günü’ne özel %70’e varan indirimler” cümlesi daha fazla dikkat çekebilir.

2 Gönderim zamanına dikkat edin

Sevgililer Günü alışverişi e-ticaret alanında en çok hafta içi ve ofislerden yapılıyor. E-posta gönderimi yaparken bu detayı dikkate almanızda fayda var.

3 Hatırlatma e-postasını unutmayın

Sevgililer Günü gelmeden önce müşterilerinize hatırlatma e-postası gönderip hediye fikirleri hakkında bilgiler verebilirsiniz.

4 Segmente edin

Sevgililer Günü’nde sipariş veren erkekler kadınlardan 2 kat daha pahalı hediyeler alıyor. Hedef grubunuzu erkek ve kadınlar olarak ayırıp erkeklere kadın, kadınlara da erkek hediye alternatifleri gönderin.

5 Referans sunun

E-posta içeriğinizde ve web sayfanızda referanslar ile ürün değerlendirmelerine mutlaka yer verin. Birçok müşteri aynı ürünü satın alan kişilerin fikirlerine önem veriyor. Bu uygulamalara dikkat ettiğiniz taktirde, 2016 online perakende hacminin yüzde 5’ini oluşturan Sevgililer Günü gelir pastasından daha büyük pay almış olacaksınız.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*