18 Kasım 2018

“Native” Reklamlar Banner’lara Göre Daha Çok Etkileşim Sağlıyor [İnfografik]

Native advertising“Native” reklam, belirli bir içerik ve uygulama için özel üretilmiş reklam anlamına gelir. Klasik banner’a göre biçim, şekil ve uygulama açısından farklılık taşıdığı için daha efektif bir yöntem olarak kabul edilebilir. Sharethrough‘un infografikle sunduğu araştırma, tüketicilerin de native reklamı klasik banner’dan daha efektif gördüğünü kanıtlıyor.

Araştırmaya katılan kullanıcıların yüzde 18’i native reklamlar aracılığıyla dönüşüm (conversion) sağladığını söylerken, banner’ları tıklayarak satın alma gerçekleştirenler oranı yüzde 9. Satın alma işlemi bir yana, kullanıcıların reklamların varlığını hissetmeleri açısından dahi native reklamların etkisi büyük. Native reklamların gören (dikkat eden) kullanıcıların oranı, banner reklamlara nazaran yüzde 25 daha fazla.

Araştırmada en çok dikkat çeken bulgulardan biri ise, native reklamları gören kullanıcıların yüzde 32’si yakın çevresine reklam olmasına rağmen ürünü ya da hizmeti önerdiğini söylüyor. Bu oran, banner reklamlarda yüzde 19.

İnfografiğin detaylarını aşağıdan ulaşabilirsiniz.

info

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*