15 Kasım 2018

İngiltere’nin En Yoğun E-Ticaret Siteleri En Hızlı Yüklenenler

Son zamanlarda özellikle mobil alışverişlerde sitelerin yüklenme hızı önemli bir etken olarak e-ticaret sitelerinin karşısına çıkarken, online ortamda da yavaş yüklenen siteler tüketicilerin sabrını zorluyor.

Mobil alışverişin online’a göre daha hızlı gerçekleştirilme isteğine rağmen, bilgisayarlarının başındaki tüketiciler de oldukça hızlı yüklenmeyen siteleri hoş karşılamıyorlar.

İngiltere’de NCC Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ülkenin en yoğun e-ticaret siteleri, en hızlı sürede yüklenmeyi başarabilenler.

İngiltere’nin en büyük 10 e-ticaret sitesinin ilk çeyrekteki ortalama yüklenme hızının 4.4 saniye olduğunu açıklayan NCC Group, top 50’nin geriye kalanının ortalamasının ise 5.2 saniye civarlarında olduğunu belirtti.

Tüketicilerin online sitelerden beklentilerinin 2-3 saniye içerisinde yüklenmeleri olduğunu da açıklayan NCC Group, yüklenme hızını arttırmak için çabalamayan e-ticaret sitelerinin müşteri kaybetmelerinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*