18 Kasım 2018

Groupon Yatırımcısından 2.6 Milyar Dolarlık VC Tarihinin En Yüksek Para Arttırımı

Pek çok start-upın hayallerini süsleyen yatırımlara imza atan, Silicon Valley’in en büyük yatırım firmalarından biri olan New Enterprise Associates (NEA), yeni duyurduğu 14. para arttırımı ile VC (Venture Capital) tarihinin en yüksek meblağlı para arttırımlarından birine imza attı.

2.5 milyar doların üzerine geçen 3. para arttırımını gerçekleştiren yatırım firması, Groupon’un ilk yatırımcılarından olması ile de tanınıyor.

Yeni para artırımı ile toplam capital miktarını 13 milyar dolara çıkaran NEA, Fortune dergisi tarafından VC firmaları arasında dünyanın en saklı kaynağı olarak gösterilmişti. Yatırım çalışmalarını oldukça gizli saklı yürüten, bunun yanı sıra seçimlerinde oldukça dikkatli davranan firma son zamanlarda para arttırımı konusunda oldukça dikkatli davranan yatırım firmalarından sonra dikkat çekici hareketi ile gözleri üzerine çekti.

Bundan sonraki adımları ya da yatırım yapmayı planladıkları firmalar hakkında henüz bilgi paylaşmayan NEA, tüketim ürünleri üzerine internet sektörünün heyecanlı girişimleri ile ilgilerini çektiğinin ipuçlarını verdi.

30 yıldan fazla süredir piyasalarda olan firmanın bu güne kadar 170 firmayı yatırımları ile desteklediği belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*